reklama
reklama
13. 7. 2017 | poslední aktualizace: 16. 7. 2017  13:58

Tomáš Mrázek zvolen předsedou Rady ČTK

Novým předsedou Rady ČTK byl zvolen její člen Tomáš Mrázek. Ve funkci vystřídal Hanu Hikelovou. Místopředsedou rady zůstal Miroslav Augustin, druhý místopředsednický post obsadí nově Jakub Heikenwälder. O změně informovala Rada ČTK.
-rkp
Čtěte více o: personálie | předseda | Rada ČTK | média | ČTK
Tomáš Mrázek
Tomáš Mrázek
autor: ČTK

Tomáš Mrázek (43) působil od roku 1994 v České tiskové agentuře, poté byl redaktorem a editorem Hospodářských novin a Mladé fronty Dnes. Od roku 2004 byl mluvčím Technické správy komunikací hlavního města Prahy, od roku 2014 je mluvčím Pražských vodovodů a kanalizací. Členem Rady ČTK je od roku 2013.

"ČTK vnímám v současné době jako zásadního hráče na mediálním trhu, který má svou nezastupitelnou roli. Věřím, že se tak bude profilovat i v budoucnu," uvedl dnes Mrázek.

Rada ČTK ze zákona dohlíží na plnění poslání ČTK, kterým je poskytování objektivních a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů. Rozhoduje tak třeba o stížnostech týkajících se činnosti tiskové kanceláře, jmenuje a odvolává jejího generálního ředitele, schvaluje rozpočet a závěrečný účet agentury.

Členové rady jsou voleni Sněmovnou na dobu pěti let, a to maximálně na dvě po sobě jdoucí období.

ČTK byla založena v roce 1918 jako státní tisková agentura, od roku 1993 je veřejnoprávní institucí majetkově i hospodářsky oddělenou od státu.Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama