reklama
reklama
16. 6. 2017 | poslední aktualizace: 20. 6. 2017  09:39

Projekt ArtBees, který pomáhá českým a slovenským podnikatelkám, startuje druhé kolo

Podle průzkumu Asociace malých a středních podniků a živnostníků přibývá v České republice podnikajících žen. Mnoho z nich se potýká s nedostatkem odborných a organizačních znalostí nutných k rozvoji podnikání, nejsou si jisté, jak budovat značku, marketing nebo jak vést tým zaměstnanců. S ambicí pomoci ženám podnikatelkám na místní úrovni iniciovala společnost Coca-Cola motivační a vzdělávací projekt ArtBees. Za pomoci partnerů Moudré podnikání žen a platformy ArtBe poskytl projekt v letošním roce prvním 50 odvážným a šikovným českým a slovenským ženám podnikatelkám. V nadcházejícím ročníku chystá Coca-Cola podpořit dalších 150 podnikajících žen.
-rkp
Autoři projektu mysleli i na prezentaci výrobků a značek zapojených tvůrkyň prostřednictvím Pop-up Koncept Storů
Autoři projektu mysleli i na prezentaci výrobků a značek zapojených tvůrkyň prostřednictvím Pop-up Koncept Storů
autor: Archiv K.BANA

Chceme kultivovat a rozvíjet místní podnikání žen. A to se v projektu ArtBees podařilo. Většina absolventek zvýšila svůj obrat, získala nové zakázky,  některé vytvořily nová pracovní místa. Proto jsme se rozhodli pro další pokračování a rozšíření projektu. V příštím ročníku podpoříme 150 mladých žen podnikatelek nejen z  rukodělné výroby a designu, ale také služeb v oblasti zdravého životního stylu“ uvádí Kateřina Eliášová, manažerka komunikace společnosti Coca-Cola Česká republika a Slovensko.

ArtBees

Projekt je určen českým a slovenským ženám podnikajícím v rukodělné výrobě a designu a ve službách v oblasti zdravého životního stylu.

Ukončený první ročník devítiměsíčního mentoringově vzdělávacího programu se soustředil na podnikatelky v oblasti rukodělné výroby a designu a pomohl jim získat a prohloubit podnikatelské, marketingové a ekonomické znalosti.  Po ukončení 62 % účastnic uvedlo v závěrečném dotazníku pokroky v oblasti tvorby produktu, jeho kvality a přidané hodnoty, tvorby cen, získání nové klientely a komunikace značky. Bylo uvedeno na trh 6 nových lokálních značek a 14 podnikatelek vytvořilo nová pracovní místa.

Inspirující bylo pro účastnice projektu ArtBees i setkávání s osobnostmi. Jednou z nich byla i Taťána Kuchařová.

„Program jsme zaměřili na kreativní skupinu žen, která vyrábí originální produkty z oblasti designu pod svojí vlastní značkou.  Mají jasné potřeby – uživit se svojí tvorbou,  a přitom podnikat v harmonii s osobním životem. Pro změnu hobby ve skutečné podnikání potřebují také znalosti o tom, jak se chová trh, o tom, jak svoji práci ocenit, jak a komu produkty prodávat atd. Tedy vvybudovat dlouhodobě udržitelnou firmu“ uvádí Lenka Papadakisová za partnera projektu Moudé podnikání žen.

“Za devět měsíců jsem prošla velkou změnou, jak osobní tak i profesní. Opustila jsem práci, vrhla se do podnikání a otevřela obchod s dílnou. Už přišlo i výrazné  navýšení prodeje. Zjistila jsem, že podnikáni není nic vážného, vše je jen hra, kterou chci hrát,” uvádí Kateřina Černá, absolventka ArtBees podnikající v oblasti designového oblečení pro jógu i volný čas pod značkou K.BANA.

Přihlaste se do druhého ročníku ArtBees!

Projekt, který odstartuje svou podporu v říjnu 2017 je určen českým a slovenským ženám podnikajícím v rukodělné výrobě a designu a ve službách v oblasti zdravého životního stylu. 150 ženám z České republiky a Slovenska, které podnikají minimálně rok s vlastní značkou, nabídne motivačně vzdělávací program v online akademii s cílenou nabídkou webinářů vedených předními odborníky z různých oblastí podnikání. Dále networkingová setkání formou boot campů, ale i mentorinky s úspěšnými podnikateli, které budou probíhat v několika regionálních skupinách.

Registrace zájmu probíhá od 15. června 2017.

Informace o výzvě k účasti v druhém kole ArtBees a více informací o projektu najdete na www.artbees.cz či na FB projektu.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama