reklama
reklama
29. 5. 2017 | poslední aktualizace: 29. 5. 2017  11:51
Filip na předsednickém postu sdružení NIX.CZ

Ondřej Filip střídá na předsednickém postu NIX.CZ Josefa Chomyna

Novým předsedou představenstva sdružení NIX.CZ bude od července výkonný ředitel doménového CZ.NIC Ondřej Filip. Nahradí Josefa Chomyna, který byl před dvěma týdny jmenován do rady Českého telekomunikačního úřadu.
ICT Revue
Čtěte více o: ICT | telekomunikace | doména | sdružení | předseda
Ondřej Filip, předseda sdružení NIX.CZ
Ondřej Filip, předseda sdružení NIX.CZ
autor: archiv

Ondřej Filip v představenstvu NIX.CZ, které spravuje internetový propojovací uzel, zasedá od roku 2002. V představenstvu vedle něj zasednou Zbyněk Pospíchal, Jaroslav Střeštík a Milan Švácha. Josef Chomyn vedl sdružení více než 17 let.

Ondřej Filip vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze a University of Pittsburgh. Během studia na Karlově univerzitě pracoval ve společnosti IPEX, kde později působil jako technický ředitel a člen představenstva. Od roku 2004 je výkonným ředitelem sdružení CZ.NIC, správce národní domény .CZ. Vedle výkonu své funkce v CZ.NIC a NIX.CZ působí v představenstvech oborových mezinárodních organizací Euro-IX (European Internet Exchange Association) a IX-F (Internet eXchange Federation).

NIX.CZ je společnost sdružující více než 20 let české i zahraniční poskytovatele internetových služeb kvůli propojení svých sítí. Aktuálně je NIX.CZ největším neutrálním propojovacím uzlem v České republice a jedním z desíti největších v Evropě.

Autoři: ICT Revue
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama