reklama
reklama
26. 4. 2017 | poslední aktualizace: 26. 4. 2017  14:31
Názor

Moneta má příliš mnoho peněz

Moneta Money Bank popírá spekulace o tom, že se chystá koupit česká a slovenská aktiva UniCredit Bank. Pro investory by byla lepší variantou výplata přebytečné hotovosti akcionářům, část peněz by si ale banka měla nechat jako rezervu.
Martin Vlček
Martin Vlček
analytik BH Securities

Firma Franklin Templeton Investments přináší na český kapitálový trh čerstvý vítr v podobě aktivistického investování, které u nás není tak běžné jako v zahraničí. Po včerejším úspěchu u rozhodčího soudu ohledně nedávných nákupů rumunských aktiv sázkovou firmou Fortuna se tato investiční společnost "pustila" i do Monety Money Bank. Na pondělní valné hromadě žádala o rychlejší rozdělení přebytečné finanční rezervy banky akcionářům.

Objevily se i spekulace, že by Moneta mohla být jedním ze zájemců o česká a slovenská aktiva italské banky UniCredit. Mimo jiné kvůli velikosti případné transakce ve vztahu k velikosti Monety je to ale velmi nepravděpodobná kombinace. Investoři Monety by navíc v případě UniCredit Bank šli do výrazného rizika ohledně kvality aktiv a ceny, kterou za ně zaplatí. Získali by mimo jiné další kamenné pobočky a jiná zastaralá aktiva v době, kdy je trendem odklon k on-linu a mobilnímu bankovnictví.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama