reklama
reklama
16. 4. 2017 | poslední aktualizace: 16. 4. 2017  11:55

Jaroslava Beneš Špalková ředitelkou odboru řízení exportní strategie a služeb na ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO)

Bývalá náměstkyně ministra zemědělství Jaroslava Beneš Špalková začala pracovat jako vedoucí odboru na ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO). Ministerstvo zemědělství (MZe) na návrh ministra Mariana Jurečky (KDU-ČSL) od letošního roku sloučilo sekci zahraničního obchodu, kterou vedla, s komoditní sekcí náměstka Jiřího Šíra. Ten následně jako jediný kandidát uspěl ve výběrovém řízení na vedení sloučené sekce.
-rkp
Jaroslava Beneš Špalková, ředitelka odboru řízení exportní strategie a služeb na ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO)
Jaroslava Beneš Špalková, ředitelka odboru řízení exportní strategie a služeb na ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO)
autor: archiv

Jaroslava Beneš Špalková spadala jako úřednice po zrušení své sekce na MZe stále pod zemědělský resort, byla zařazena mimo výkon služby. Dostávala tak 80 procent platu, čekalo se na to, až jí státní tajemník na základě služebního zákona najde odpovídající pozici.

Bývalá náměstkyně dříve se slučováním sekcí na ministerstvu zemědělství nesouhlasila, její část byla podle ní dlouhodobě hodnocena pozitivně. Podle Jurečkova dřívějšího vyjádření mělo mít sloučení sekcí pozitivní funkční i finanční efekt. Pod sekci zahraničních vztahů spadaly podle webu ministerstva dva odbory s více než 40 lidmi.

Jaroslava Beneš Špalková přečkala na ministerstvu zemědělství řadu změn, působila na něm od roku 2001. Od roku 2012 byla náměstkyní tehdejšího ministra Petra Bendla (ODS) v úseku pro společnou zemědělskou a rybářskou politiku EU, od roku 2015 vedla pod Jurečkou sekci zahraničních vztahů.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama