reklama
reklama
23. 3. 2017 | poslední aktualizace: 23. 3. 2017  10:10

Jan Hodovský ředitelem kanceláře Asociace krajů ČR, Radek Polma jeho zástupcem

Ředitelem kanceláře Asociace krajů ČR (AK ČR) se stal Jan Hodovský. Ve funkci chce organizaci, sdružující prostřednictvím hejtmanů všechny kraje České republiky a Prahu, ještě více profesionalizovat, standardizovat její činnost, posílit její komunikačně-edukační roli a podpořit tak rozvoj území.
-rkp
Jan Hodovský, ředitel kanceláře Asociace krajů ČR (AK ČR)
Jan Hodovský, ředitel kanceláře Asociace krajů ČR (AK ČR)
autor: archiv

Jan Hodovský ve funkci nahradil Radka Polmu, který se po dohodě stal jeho zástupcem. Nový ředitel bude prosazovat priority Rady Asociace krajů ČR:

  • aby se AK ČR stala oficiálním připomínkovým místem k legislativě,
  • posílila svoji vzdělávací roli,
  • byla silným odborným partnerem vládě, obcím i zájmovým svazům a hejtmani nezávisle na politické příslušnosti táhli za jeden provaz s cílem rozvíjet území a poskytovat dostupné a kvalitní služby veřejnosti,
  • podpořit přeshraniční spolupráci a další kooperaci se Svazem měst a obcí ČR.

„Práci pro hejtmany vnímám jako profesní výzvu. I s ohledem na šíři záběru veřejné správy, témata, která se týkají života každého z nás a fakt, že Asociace je nyní politicky velmi pestrá,“ říká ředitel Asociace krajů ČR Jan Hodovský a dodává: „Rád bych v ní zúročil své dosavadní zkušenosti, navázal na to, co se organizaci podařilo a nadále budoval dobré jméno krajů jako územně samosprávných celků, kterým jde především o spokojené obyvatele.“    

Jan Hodovský před nástupem do Asociace krajů ČR pracoval jako generální ředitel Povodí Moravy. Působil také v řídících funkcích v rámci Zemědělské vodohospodářské správy. Byl ředitelem odboru ochrany vod Ministerstva životního prostředí a tajemníkem Ústřední povodňové komise. Má tedy bohaté manažerské zkušenosti, a to i z krizového řízení. Aktivně se také podílel na řadě mezinárodních aktivit souvisejících nejen s Evropskou unií.

Jan Hodovský vystudoval biologii, ekologii a chemii životního prostředí na Masarykově univerzitě v Brně. Mluví anglicky a rusky.

Je ženatý, má dvě děti. Ve volném čase se věnuje dětem, sportu, vzdělávání a rybaření. Blízká jsou mu témata životního prostředí, územního rozvoje, dopravy, vědy a výzkumu a sociálních služeb.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama