reklama
reklama
20. 3. 2017 | poslední aktualizace: 20. 3. 2017  17:17

Konica Minolta plánuje rozvoj IT služeb na českém trhu

Společnost Konica Minolta chce na českém trhu v roce 2020 dosáhnout tržeb 840 milionů korun za IT služby. Ve fiskálním roce ukončeném loni v březnu to bylo 433 milionů korun. Firma se postupně přetváří z dodavatele tiskových řešení do komplexního poskytovatele IT služeb, uvedl v tiskové zprávě generální ředitel české pobočky Pavel Čurda.
ČTK
ČTK
Čtěte více o: investice od ICT | Konica Minolta
Konica Minolta plánuje zvýšit své investice v ČR
Konica Minolta plánuje zvýšit své investice v ČR
autor: archiv

Celkové tržby společnosti Konica Minolta v posledním fiskálním roce činily téměř 1,7 miliardy korun a rostly meziročně o 3,5 procenta. Ve výši tržeb za IT služby byla česká pobočka třetí nejúspěšnější z 33 evropských.

„V Evropě jsme kvůli přeměně v dodavatele IT služeb koupili už několik firem. V roce 2015 k nim přibyla i česká společnost Webcom. Tímto krokem se nám podařilo ještě více posílit význam českého zastoupení v rozvoji IT služeb v rámci skupiny," uvedl generální ředitel české pobočky Pavel Čurda.

Celkově chce celá skupina růst dokonce na trojnásobek během tří let, prodej IT služeb by se měl dostat na 350 milionů eur (9,5 miliardy Kč). Tohoto růstu chce společnost docílit zejména rozvojem informačních a bezpečnostních systémů nebo služeb spojených se správou firemních procesů a digitalizací dokumentů.

Česká pobočka sídlící v Brně je technologickou špičkou mezi ostatními, je jedním z pěti světových vývojových center. Vzniklo v roce 2015, koncem loňského roku v něm pracovalo 50 lidí a postupně má přibýt dalších 20. V inovačním centru vznikají například technologie nové generace holografických brýlí pro rozšířenou realitu, zařízení pro digitalizaci ručně psaného textu či algoritmy pro obsahové porozumění dokumentům. Mají vzniknout také nové technologie.

Autoři: ČTK, ICT Revue
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama