reklama
reklama
13. 3. 2017 | poslední aktualizace: 13. 3. 2017  10:15

Mark Tucker povede správní radu HSBC

Novým šéfem správní rady britské bankovní společnosti HSBC Holdings bude Mark Tucker, dosavadní ředitel pojišťovací skupiny AIA. Od 1. září nahradí nynějšího předsedu rady Douglase Flinta. Je to poprvé za více než 150letou historii banky, kdy se této funkce ujme člověk, který není z HSBC. HSBC je největší evropskou bankou.
-rkp
Čtěte více o: personálie | předseda | bankovnictví | banka | HSBC
Mark Tucker, předseda správní rady britské bankovní společnosti HSBC Holdings
Mark Tucker, předseda správní rady britské bankovní společnosti HSBC Holdings
autor: archiv

Mark Tucker (59), který je britským občanem, doposud šéfoval panasijské pojišťovací skupině AIA. Fakt, že si HSBC do svého čela nevybrala nikoho ze svých řad, je mezi analytiky vnímán pozitivně. Mark Tucker se s výjimkou krátkého pobytu u britské banky HBOS dosud věnoval pojišťovnictví. Jako šéf správní rady bude mít roční plat 1,5 milionu liber (46,4 milionu Kč) a k tomu obvyklé benefity.

Za volbou Marka Tuckera je podle analytiků snaha o větší stabilitu a předvídatelnost, vidí v ní i další posílení orientace na Asii. Jeho hlavním úkolem bude zvýšit zisk, pokračovat v restrukturalizaci a připravit ústav na vystoupení Británie z Evropské unie. Bude také muset najít nového generálního ředitele, neboť tuto funkci se chystá příští rok opustit Stuart Gulliver.

HSBC nedokázala výrazněji zlepšit hospodaření mimo jiné i kvůli slabé poptávce po půjčkách na svých hlavních trzích v Británii a Číně. Pocítila i pokles ekonomického růstu v Číně, který zatím tlumí naděje, že orientace na Asii by jí mohla zvýšit zisky, poznamenala agentura Reuters. Čistý zisk banky se loni snížil o 82 procent na 2,5 miliardy USD (63,3 miliardy Kč). Příjmy klesly o 18,5 procenta na 48 miliard USD (1,2 bilionu Kč).

HSBC je nyní uprostřed rozsáhlé reorganizace, jejímž cílem je zaměřit se na Asii, která se na zisku banky podílí nejvíce. Loni zisk HSBC v Asii klesl o 12,5 procenta na 13,8 miliardy USD. Evropská součást vykázala ztrátu 6,8 miliardy USD.

 

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama