reklama
reklama
13. 3. 2017 | poslední aktualizace: 13. 3. 2017  00:00

Zaměstnat cizince musí být jednodušší

České firmy potýkající se s nedostatkem pracovníků často spolupracují s agenturami práce. Agentury však mají ze zákona zakázáno pronajímat firmám cizince ze třetích zemí. Zaměstnavatelé jsou tak v úzkých.
Marie Janšová
Marie Janšová
advokátka

Kauza razie cizinecké policie v jednom ze skladů firmy Rohlík.cz, kde policie zadržela 85 cizinců kvůli podezření, že jsou zaměstnáváni nelegálně, připomněla, že zaměstnávání cizinců má nejen svá specifika, ale i úskalí. Spočívají hlavně v komplikované legislativě a jejích různých výkladech, které komplikují situaci našim firmám.

České firmy potýkající se s nedostatkem pracovníků často spolupracují s agenturami práce. Agentury však mají ze zákona zakázáno pronajímat firmám cizince ze třetích zemí. Zaměstnavatelé jsou tak v úzkých, Češi nabízená místa nechtějí, získat zahraničního zaměstnance je náročné a česká agentura zahraničního zaměstnance zapůjčit nesmí. Není divu, že tak často vzniká spolupráce se zahraničními subjekty, které pracovníky prostě zajistí. Ať už formou pronájmu pracovní síly, nebo na základě outsourcingu služeb.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama