reklama
reklama
9. 3. 2017 | poslední aktualizace: 9. 3. 2017  17:25

Rudolf Vyhnálek a Tomáš Jeníček spolupracují s Marani Architects

Architektonické studio Marani Architects oznámilo uzavření partnerství s Rudolfem Vyhnálkem ze společnosti CAD Consulting a pražským architektem Tomášem Jeníčkem. Nově vytvořené spojení umožní na českém trhu využívat nejnovější BIM (Building Information Modelling) technologie při přípravě architektonických projektů.
-rkp
Rudolf Vyhnálek a Tomáš Jeníček spolupracují s Marani Architects
Rudolf Vyhnálek a Tomáš Jeníček spolupracují s Marani Architects
autor: Morris Media - Milan Mošna

Společnost Marani Architects byla založena Vincentem Maranim, který se za uplynulých 17 let v České republice intenzivně zasadil o zavedení moderních stavebních postupů, zejména v segmentu kancelářské výstavby. Na projektech významných v tuzemském i regionálním měřítku se podílel během svého působení v americké společnosti Murphy/Jahn a následně v Cigler Marani.

Spojení s Rudolfem Vyhnálkem, průkopníkem BIM, představuje pro Marani Architects příslib implementace technologií nové generace do projektů studia v České republice i v zahraničí.

„Těším mě, že jsme se spojili právě s Rudolfem Vyhnálkem, který pomáhal zprostředkovat příchod BIM technologií do České republiky. BIM technologie se pro architekty rychle stává nepostradatelným nástrojem. Ve stále více zemích, například Spojených arabských emirátech, musí všechny státní či městské projekty vznikat s jejich využitím. Software Revit v této oblasti představuje naprostou špičku,“ říká Vincent Marani. „Je pro mě rovněž ctí spolupracovat s tak nadaným architektem, jako je Tomáš Jeníček. Jeho zkušenosti s povolovacími procesy a vytvářením architektonických návrhů budou pro naše podnikání velkým přínosem,“ dodává.

Další novinkou je vznik společnosti I Rivet, již Marani Architects a CAD Consulting založili v Dubaji ve spolupráci s tamním partnerem. Zaměří se na poskytování poradenských služeb pro oblast využití BIM technologií v architektuře.

„Chceme architektům, inženýrům, generálním dodavatelům a subdodavatelům v Dubaji nabídnout služby BIM modelování. Vzhledem k tomu, že v roce 2016 vstoupil ve Spojených arabských emirátech v platnost zákon o jeho povinném využívání pro všechny státní projekty i všechny soukromé projekty s rozlohou větší než 30 000 metrů čtverečních, je zde stále větší poptávka po službách odborníků,“ vysvětluje Marani.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama