reklama
reklama
2. 3. 2017 | poslední aktualizace: 2. 3. 2017  10:45

Zdeněk Fibich, špičkový enolog, hlídá kvalitu vinic, hroznů a vína Vinařství Mutěnice a Vinařství NEOKLAS Šardice

Strmý růst poptávky po moravských vínech stojí za rozšiřováním týmu odborníků druhé největší vinařské skupiny v České republice. Tu tvoří Vinařství NEOKLAS Šardice a Vinařství Mutěnice. Na zdravý růst vinic a prvotřídní kvalitu hroznů bude nově dohlížet respektovaný expert Zdeněk Fibich. Jakožto oceňovaný profesionál nastupuje na pozici Manažer vinohradnictví a enolog. Pod jeho dozorem už bude pěstována vinná réva pro letošní sklizeň.
Čtěte více o: personálie | manažer | víno | nápoje | vinařství
Zdeněk Fibich, manažer vinohradnictví a enolog Vinařství Mutěnice a Vinařství NEOKLAS Šardice
Zdeněk Fibich, manažer vinohradnictví a enolog Vinařství Mutěnice a Vinařství NEOKLAS Šardice
autor: archiv

Zdeněk Fibich je uznávaným odborníkem v oblasti enologie. Vystudoval obor Zahradnické inženýrství na Mendelově univerzitě v Brně. Posledních šest let působil na pozici odborného vinohradníka ve společnosti Chateau Bzenec.

Do zmiňované vinařské skupiny nastoupil na pozici Manažer vinohradnictví a enolog. Vína ze Šardic a Mutěnic, která se mohou pyšnit množstvím oborových ocenění z České republiky i ze zahraničí, se díky jeho nástupu dočkají ještě lepší péče a tudíž i kvality pro koncové konzumenty.

 „Prvotřídní víno si zaslouží špičkovou péči. Zdeněk má za úkol soustavně zvyšovat standardy kvality, od prvního hroznu až po hotové víno. Do jeho pracovní náplně spadá i péče o vinohrady, jejichž portfolio neustále rozšiřujeme. Důvodem je stoupající obliba moravského vína. Pomůže nám také s vývojem nových produktů, které pro trh připravujeme“ vysvětluje posilu týmu Tomáš Šupa, spolumajitel vinařství.

Aktuálně hospodaří Vinařství Mutěnice a vinařství Neoklas na 350 hektarech vinohradů, zejména ve Velkopavlovické a Slovácké podoblasti. Plánem je rozšířit vlastní vinohrady až na 1 000 hektarů, které by pokryly očekávanou poptávku po produktech vinařské skupiny. K dosažení tohoto cíle probíhá celoroční výkup vinohradů a pozemků od menších či středních pěstitelů a také výkup hroznů k posílení vlastní produkce.

 

Autoři:
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama