reklama
reklama
24. 2. 2017 | poslední aktualizace: 24. 2. 2017  07:00

Aleš Malenka generálním ředitelem Henkel ČR

Společnost Henkel ČR má od 1. března nového generálního ředitele. Aleš Malenka střídá Jaroslavu Haid-Járkovou, která ji zastávala od roku 2008. Aleš Malenka se v roce 2014 po úspěšné misi v Baltických zemích, kde působil jako ředitel divize, vrátil do České republiky na pozici ředitele Beauty Care pro Českou republiku. Od loňského roku se jeho zodpovědnosti rozšířily i o vedení divize na Slovensku.
-rkp
Aleš Malenka, generální ředitel Henkel ČR
Aleš Malenka, generální ředitel Henkel ČR
autor: archiv

Aleš Malenka (42) má bohaté zkušenosti z oblasti rychloobrátkového zboží také z firem jako je Beiersdorf, Avon nebo Storck.

„Přebírám dobře motivovaný a fungující tým, který působí na českém trhu už 26 let.  Do budoucna se zaměřím na strategii firmy, kterou je pokračování v ziskovém růstu, inovacích, pro které je firma Henkel známá, a také na flexibilitu ve vztazích se zákazníky a spotřebiteli. Neméně pro nás bude důležitý nástup digitalizace, která se začíná projevovat i v oblasti drogistického zboží,“ popisuje své záměry Aleš Malenka. Ke svým záměrům v nové pozici dále dodává: „Rád bych také zapracoval na zvýšení atraktivity firmy Henkel jako zaměstnavatele. Česká republika dala Henkelu hodně dobrých manažerů, kteří se uplatnili i na vysokých manažerských pozicích v zahraničí. Proto věřím, že má smysl spolupracovat s českými vysokými školami a hledat zde nové talenty.“

Vystudoval ekonomiku a management na Vysokém učení technickém v Brně. Mluví anglicky a částečně německy a rusky.

Ve volném čase se rád věnuje karate, horskému kolu a raftingu.

 

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama