reklama
reklama
13. 2. 2017 | poslední aktualizace: 13. 2. 2017  10:20

Zdeněk Frelich převzal vedení sklářské firmy AGC Flat Glass Czech

Country manažerem skupiny AGC v České republice se od nového roku stal Zdeněk Frelich. Bývalý dlouholetý Country manažer Pavel Šedlbauer zůstává předsedou představenstva společnosti AGC Flat Glass Czech a nebude se tak již podílet na každodenním chodu sklárny. Pavel Šedlbauer také opustil post ve vedení evropské části koncernu AGC.
-rkp
Čtěte více o: personálie | manažer | sklářství | sklárna | AGC
Zdeněk Frelich, Country manažer skupiny AGC v České republice
Zdeněk Frelich, Country manažer skupiny AGC v České republice
autor: archiv

Zdeněk Frelich (58) je zkušený manažer, který byl u zrodu a následně 15 let v závodě v Oloví úspěšně rozvíjel unikátní výrobu protipožárních skel. Působil také v Číně, kde pro mateřský koncern Asahi Glass Company řídil spuštění výroby v závodě na výrobu extra tenkých skel pro displeje. Zdeněk Frelich byl zvolen nejlepším českým manažerem sklářského průmyslu pro rok 2014.

Pavel Šedlbauer nadále zůstává předsedou představenstva AGC Flat Glass Czech a zároveň z postu předsedy představenstva bude vést fotbalový klub FK Teplice.

Společnost AGC je největším výrobcem plochého skla a jeho aplikací ve střední a východní Evropě. Je součástí japonského koncernu AGC, největšího světového výrobce skla. V České republice má firma 5 výrobních závodů s denní výrobní kapacitou téměř 2000 tun základního skla, které zaměstnávají více než 1000 lidí, společnost AGC Automotive Czech (výroba autoskel), která zaměstnává téměř 2700 lidí a je největším výrobním závodem skupiny AGC na území Evropy a 3 dceřiné společnosti se 10 výrobními závody, které základní sklo dále transformují na výrobky s vyšší přidanou hodnotou (autoskla, izolační skla, protipožární skla, interiérové příčky, balustrády, zrcadla, fasádní a dekorativní stěny a mnoho dalších).

 

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama