reklama
reklama
7. 1. 2017 | poslední aktualizace: 7. 1. 2017  19:10

Gráinne Moynihan finanční ředitelkou společnosti Coca-Cola HBC pro ČR a SR

Finanční ředitelkou společnosti Coca-Cola HBC v České republice a na Slovensku byla k 1. lednu 2017 jmenována Gráinne Moynihan. Nahradí dosavadního finančního ředitele Dareka Sobieraje. Počet žen v top managementu firmy se tak během roku zvýšil z nuly na čtyři.
-rkp
Gráinne Moynihan, finanční ředitelka společnosti Coca-Cola HBC pro ČR a SR
Gráinne Moynihan, finanční ředitelka společnosti Coca-Cola HBC pro ČR a SR
autor: archiv

Gráinne Moynihan (41)nastoupila do československé operační jednotky Coca-Cola HBC v červnu 2016 a dosud zde v rámci financí vedla oddělení controllingu. Předtím působila v irské pobočce Coca-Cola HBC, a to od roku 2012 na pozici Supply Chain Finance Senior Manager a následně od roku 2014 jako Commercial Finance Senior Manager.

Předchozí zkušenosti si přinesla ze společnosti Britvic, kde pracovala dva roky, a ze společnosti Diageo, kde působila 11 let.

Úspěšně absolvovala bakalářské studium na Trinity College v Dublinu v oboru francouzský jazyk a historie a získala mezinárodní účetní certifikaci CIMA.

Nástupem Grainne Moynihan se počet žen v jedenáctičlenném top managementu společnosti zvýšil již na čtyři, zatímco na počátku roku 2016 to byla nula. Personální ředitelkou je Marcela Pekníková, Martina Bona vede oddělení Business Performance a Simona Polášková řídí Commercial Excellence. „Za mix mužů a žen jsme rádi, diverzita nám pomáhá dělat kvalitnější rozhodnutí. Ale neuplatňujeme žádné kvóty, všechny vyšly z výběrových řízení jako nejlepší,“ vysvětluje generální ředitel Tomáš Gawlowski.

Coca-Cola HBC Česko a Slovensko dnes zaměstnává přibližně tisíc pracovníků osmi různých národností.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama