reklama
reklama
1. 1. 2017 | poslední aktualizace: 1. 1. 2017  15:20

Bohdan Wojnar novým prezidentem Sdružení automobilového průmyslu AutoSAP

Prezidentem Sdružení automobilového průmyslu AutoSAP dnes zvolila rada ředitelů na čtyři roky člena představenstva Škody Auto Bohdana Wojnara. Vystřídal Martina Jahna, který se po devíti letech funkce vzdal kvůli svému pracovnímu angažmá v Číně.
-rkp
Bohdan Wojnar, prezident Sdružení automobilového průmyslu AutoSAP
Bohdan Wojnar, prezident Sdružení automobilového průmyslu AutoSAP
autor: archiv

Bohdan Wojnar je členem představenstva Škody Auto oblast řízení lidských zdrojů (od 1. 1. 2011): jeho profesní kariéra začala v roce 1983 ve společnosti Kaučuk Kralupy nad Vltavou. Od roku 1985 zastával různé funkce v ekonomické oblasti ve společnosti ŠKODA AUTO. Poté rozvíjel svůj potenciál v rámci koncernu Volkswagen. Je členem akademické rady VŠE (od 2011), od roku 2011 působil jako viceprezident Sdružení automobilového průmyslu AutoSAP a od roku 2013 je také členem představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Bohdan Wojnar připomněl, že celý automobilový průmysl v současnosti prochází obrovskými změnami. „Digitalizace, automatizace, konektivita a autonomní řízení budou hybateli následujících let. Měnit se bude také sdružení. Mým hlavním úkolem proto bude ve spolupráci s představenstvem a se sekretariátem modernizovat sdružení tak, aby tvořilo efektivní a kompetentní platformu, která český automobilový průmysl v těchto změnách doprovodí," řekl Wojnar.

Martin Jahn oznámil svůj záměr funkci předat nástupci už v létě, když se z pozice v německém Volkswagenu přesunul na místo výkonného viceprezidenta pro prodej a marketing jednoho ze dvou společných podniků skupiny Volkswagen v Číně.

Rada ředitelů zároveň zvolila na uvolněné místo viceprezidenta po Wojnarovi generálního manažera pro lidské zdroje a korporátní plánování TPCA Czech Jana Peška. Novými členy představenstva se stali generální ředitel a člen představenstva firmy Buzuluk Komárov Petr Mašek a generální ředitel a jednatel Koyo Bearings Petr Novák. Cenu za celoživotní práci dnes dostal konstruktér Škody Auto Petr Hrdlička. Mimo jiné vedl tým, který vytvořil Škodu Favorit.

V Česku se má letos vyrobit rekordních 1,3 milionu osobních aut. Za 11 měsíců produkce vzrostla o osm procent na 1,25 milionu vozů. Největší růst zaznamenala značka Škoda Auto.

Sdružení zastřešuje 149 automobilek a výrobců autodílů. Loni členské firmy zvýšily tržby o sedm procent na rekordních 912 miliard korun. Export tvořil 85 procent tržeb. Sdružení reprezentuje podniky v Česku s podílem téměř 90 procent v automobilovém průmyslu. Jejich podíl na celkové průmyslové výrobě se meziročně zvýšil o jeden procentní bod na 22 procent.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama