reklama
reklama
11. 11. 2016 | poslední aktualizace: 11. 11. 2016  11:35
Právní poradna: Výpovědní lhůta a nemocenská

Pokud je zaměstnanec ve výpovědní lhůtě uznán dočasně práce neschopným, je v ochranné době a ta se do výpovědní doby nezapočítává

Dobrý den, Podala jsem jako zaměstnanec výpověď. Výpovědní lhůta mi začala běžet od 1. 9. 2016. Před týdnem jsem uklouzla a mám úraz nohy. Jsem v pracovní neschopnosti mininálně na 5 týdnů. Na konci měsíce října mě konči výpovědní lhůta. Chci se zeptat, jak to bude dál? Mám se přihlásit na pracovní úřad nebo po dobu nemocenské jsem stále zaměstnancem? Nevím, co mám dělat! Moc děkuji za odpověď.
Mgr. Lenka Vlnková Advokátní koncipientka
Pracovní neschopnost, ilustrace
Pracovní neschopnost, ilustrace
autor: archiv

Vážená tazatelko,

zaměstnanec je v ochranné době, pokud je uznán dočasně práce neschopným. Byla-li dána zaměstnanci výpověď před počátkem ochranné doby tak, že by výpovědní doba měla uplynout v ochranné době, tato ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává. Pracovní poměr tak skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby. Zaměstnanec však může sdělit zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá. Uvedené platí ale pouze v případě, že zaměstnanci byla dána výpověď ze strany zaměstnavatele.

Dal-li výpověď sám zaměstnanec, pracovní poměr skončí uplynutím výpovědní doby bez ohledu na to, že je zaměstnanec dočasně práce neschopným.

reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama