reklama
reklama
21. 10. 2016 | poslední aktualizace: 21. 10. 2016  07:10

Jan Jeníček prezidentem Evropského sdružení stavebních spořitelen

Stávající první místopředseda prezidia Asociace českých stavebních spořitelen (AČSS) Jan Jeníček byl zvolen prezidentem Evropského sdružení stavebních spořitelen (EFBS). Ve funkci nahradil Herberta Pfeiffera, který byl prezidentem EFBS posledních téměř devět let. Doposud sdružení vedli vždy zástupci německy mluvících zemí. V tiskové zprávě o tom dnes informovala Asociace českých stavebních spořitelen.
-rkp
Jan Jeníček, prezident Evropského sdružení stavebních spořitelen
Jan Jeníček, prezident Evropského sdružení stavebních spořitelen
autor: archiv

Jan Jeníček ke svému zvolení uvedl: "Z pozice prezidenta bych rád přispěl k tomu, aby se v Evropě i nadále rozvíjela myšlenka poctivého financování bytových potřeb, jakým je právě stavební spoření."

Jan Jeníček je od roku 2007 předsedou představenstva Raiffeisen stavební spořitelny. Ještě o sedm let déle je členem jejího představenstva.

Evropské sdružení stavebních spořitelen bylo založeno v roce 1962. Od roku 1993 je výkonným ředitelem Andreas J. Zehnder. Prezidium tvoří vedle Jeníčka i viceprezidenti Uwe Körbi (Německo) a Josef Schmidinger (Rakousko).

Z hlediska počtu smluv zůstává největší zemí stavebního spoření Německo, které eviduje téměř 30 milionů smluv ve fázi spoření. Následuje Rakousko (4,9 mil.) a Česká republika (3,5 mil.). Milión smluv je na Slovensku a méně v Rumunsku, Maďarsku i Chorvatsku.

 

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama