reklama
reklama
20. 10. 2016 | poslední aktualizace: 21. 10. 2016  00:00

Vzestup akcií Monety na burze zostřil bitvu o udržení O2 v prestižním globálním indexu

Setrvání O2 v indexu MSCI ohrožuje Moneta Money Bank, která se po úpisu akcií stala tento měsíc nejobchodovanější akcií pražské burzy a posílila o 15 procent. Zastoupení v mezinárodním indexu je důležité pro to, aby se s akciemi O2 aktivně obchodovalo a aby titul sledovali velcí globální investoři. K přepočítání indexu dojde na základě údajů z obchodování v druhé polovině října. Případné změny složení indexu budou oznámeny 14. listopadu.
Marek Miler
Marek Miler
redaktor

Snaha o to, udržet telekomunikační společnost O2 v prestižním mezinárodním akciovém indexu, vrcholí. Akcie operátora, kde největší podíl vlastní finanční skupina PPF miliardáře Petra Kellnera, musí tento a příští týden splnit podmínky setrvání v globálním indexu MSCI. Pozici v prestižní skupině firem, kterou sledují velcí mezinárodní investoři, ohrožuje nečekaný růst nováčka na pražské burze: Monety Money Bank.

Americká firma MSCI, která vytváří stejnojmenné indexy, bude určovat nové složení ukazatele pro Česko na základě dat náhodně vybraného dne z posledních dvou týdnů října. O tom, zda nastane nejpravděpodobnější scénář, tedy že v indexu setrvá O2 a nově přibude i Moneta, rozhodne několik technických parametrů. Nejdůležitějším z nich je úhrnná hodnota volně obchodovaných akcií daných firem v poměru vůči zbytku tuzemského akciového trhu.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama