reklama
reklama
22. 9. 2016 | poslední aktualizace: 22. 9. 2016  10:45

Jan Žák generálním ředitelem METRO SR

Poprvé v historii má METRO SR generálního ředitele. Na nově vytvořenou pozici nastoupil Jan Žák, dosavadní ředitel nákupu a člen představenstva velkoobchodního řetězce MAKRO ČR a METRO SR. Obě firmy i nadále fungují jako společná obchodní jednotka.
-rkp
Jan Žák, generální ředitel společnosti METRO SR
Jan Žák, generální ředitel společnosti METRO SR
autor: archiv

Jan Žák bude ve své nové roli zodpovídat za chod a výsledky společnosti na slovenském trhu a bude pokračovat v transformaci velkoobchodu na multikanálový prodej. Svou kariéru zahájil v MAKRO Cash & Carry v říjnu 2006 po jedenácti letech v Aholdu, kdy nastoupil jako vedoucí nákupu ultra čerstvých potravin do vedení polského pobočky. Po dvou letech se přesunul do Bulharska, kde jako člen představenstva vedl oddělení nákupu potravin a v roce 2009 byl jmenován na pozici ředitel nákupu potravin a spotřebního zboží. Stejnou pozici poté zastával od roku 2013 v České republice, kam se přesunul z Kazachstánu, kde více než rok vedl nově otevřenou pobočku METRO Cash & Carry.

Jan Žák se v prostředí retailu pohybuje od roku 1995, absolvoval Mendelovu univerzitu v Brně; mluví česky, anglicky, polsky a rusky.

Je ženatý, má tři děti a ve svém volném čase se věnuje cestování a fotografování.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama