reklama
reklama
5. 9. 2016 | poslední aktualizace: 5. 9. 2016  08:00

Uznávaný expert na zdravotnické právo Ondřej Dostál posiluje tým mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal

Právník Ondřej Dostál od září vstupuje do mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal na pozici Of Counsel jako specialista na zdravotnické právo. V jeho gesci budou zejména spory mezi zdravotními pojišťovnami, zdravotnickými zařízeními a pacienty. Dále také úhrady zdravotní péče, léků a zdravotnických prostředků, elektronizace zdravotnictví a právní regulace nových biomedicínských technologií. V neposlední řadě bude řešit i analytiku připravované legislativy. Vedení kanceláře si od příchodu takto významného odborníka slibuje další posílení svých pozic na trhu právních služeb.
-rkp
Ondřej Dostál, uznávaný expert na zdravotnické právo, posiluje tým mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal
Ondřej Dostál, uznávaný expert na zdravotnické právo, posiluje tým mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal
autor: archiv

Ondřej Dostál v minulosti pracoval v advokátní kanceláři Holubová advokáti, vedl Centrum pro zdravotnické právo na 3. LF UK, poskytoval odborná stanoviska ke zdravotnické legislativě ministerstvům zdravotnictví a financí, Parlamentu i krajům. Věnoval se také popularizaci práv pacientů a rozvoji pacientských sdružení. V současnosti působí jako lektor Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví (IPVZ), pravidelně přednáší na mezinárodních kongresech, účastnil se vědeckých projektů z oblasti reforem zdravotnictví ve střední a východní Evropě.

„Ondřeje Dostála znám již delší dobu a na spolupráci s ním se velmi těším a současně věřím, že bude i velkým přínosem pro naše klienty,“ říká řídící partner PwC Legal ČR Bořivoj Líbal.

Ondřej Dostál absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, kde také v letech 2004-2005 získal doktoráty v oborech Trestní právo a Mezinárodní, evropské a ústavní právo. V rámci prestižního Fullbrightova stipendia obdržel titul Master of Laws (LL. M.), jímž v roce 2006 završil studium zdravotnického práva v Center for Health Law Studies na St. Louis University v USA. Je držitelem několika akademických ocenění. Za svou diplomovou práci získal v roce 2003 Bolzanovu cenu rektora UK. V roce 2005 získal v kategorii Farmakoekonomika a zdravotní politika Cenu dr. Paula Janssena a o rok později obdržel Cenu Právník roku 2006.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama