reklama
reklama
11. 8. 2016 | poslední aktualizace: 12. 8. 2016  12:05

Od GE se budeme chtít oddělit dříve, než jsme původně oznámili, říká šéf Monety Spurný

Moneta Money Bank ve čtvrtek oznámila meziroční pokles pololetního zisku o 3,9 procenta na 2,3 miliardy korun. Šéf banky Tomáš Spurný je přesto spokojený. Upozorňuje na to, že výsledek ovlivnily jednorázové položky. Banka má podle něj dostatečnou ziskovost i kapitál na to, aby vyplácela dividendu. Spurný věří, že se Monetě podaří oddělit IT systémy od bývalé mateřské skupiny GE dříve, než je plánováno. Banka by tak ušetřila na platbách za služby, které nyní od GE nakupuje.
Janis Aliapulios
Janis Aliapulios
redaktor

Moneta Money Bank má za sebou první tři měsíce pod novým jménem. Bývalé GE Money Bank, kterou v květnu její mateřská společnost GE prodala přes pražskou burzu, se v letošním prvním pololetí snížil čistý zisk meziročně o téměř čtyři procenta. Rychlý růst objemu nových spotřebitelských úvěrů, hypoték i půjček na nákup automobilů nestačil vyrovnat propad úrokových výnosů.

Šéf Moneta Money Bank Tomáš Spurný ale přesto hodnotí hospodářské výsledky banky pozitivně.

Upozorňuje také na to, že Moneta je připravena vyplácet akcionářům nejméně 70 procent zisku na dividendách. Za hlavní cíle pro letošní rok označil zachování růstu v individuálním bankovnictví a v segmentu malých firem. Dále se chce soustředit na rychlejší dokončení procesu oddělení od GE a také na naplňování digitální strategie banky.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama