reklama
reklama
11. 7. 2016 | poslední aktualizace: 11. 7. 2016  09:10

José Manuel Barroso poradcem investiční banky Goldman Sachs

Americká investiční banka Goldman Sachs si najala bývalého předsedu Evropské komise a někdejšího portugalského premiéra Josého Manuela Barrosa. Šedesátiletý Portugalec bude poradcem a nevýkonným předsedou její mezinárodní divize.
-rkp
José Manuel Barroso, poradce investiční banky Goldman Sachs
José Manuel Barroso, poradce investiční banky Goldman Sachs
autor: ČTK/AP

José Manuel Barroso byl šéfem unijní exekutivy od roku 2004 do roku 2014. Funkci ministerského předsedy Portugalska zastával od roku 2002 do roku 2004.

Banka Goldman Sachs, podobně jako jiné bankovní domy, zápolí s důsledky rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii. Goldman Sachs a další americké investiční banky spoléhají na unijní režim jednotného pasu, který firmám s licencí v některém členském státě umožňuje poskytovat služby v celém bloku. Banky již upozornily, že pokud jejich britské odnože o tuto možnost přijdou, budou muset přesunout některé zaměstnance či obchodní součásti na jiná místa v EU.

Goldman Sachs International, pro kterou bude Barroso pracovat, má ústředí v Londýně. Mimo Británii sídlí necelá tisícovka jejích zhruba 6000 zaměstnanců.

Pro Goldman Sachs v minulosti pracovalo nebo stále pracuje mnoho bývalých politiků. Od roku 1997 působí jako mezinárodní poradce banky pro oblast střední a východní Evropy i někdejší ministr české vlády Vladimír Dlouhý.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama