reklama
reklama
7. 7. 2016 | poslední aktualizace: 7. 7. 2016  11:32

Danone připravuje svou největší akvizici desetiletí: Za 12,5 miliardy dolarů hodlá převzít amerického výrobce biopotravin

Francouzi jsou ochotni za převzetí amerického výrobce biopotravin WhiteWave Foods zaplatit 12,5 miliardy dolarů. Hodnota jejich byznysu v USA se přibližně zdvojnásobí. Transakci musí schválit akcionáři WhiteWave a úřady.
Václav Lavička
Václav Lavička
redaktor

Francouzský potravinářský koncern Danone, největší světový výrobce jogurtů, hodlá za 12,5 miliardy dolarů převzít amerického producenta biopotravin WhiteWave Foods. Hodnota byznysu Danone v USA se tak skoro zdvojnásobí a bude představovat 22 procent jeho celkových tržeb proti dosavadním 12 procentům.

Jde o jejich největší akvizici od roku 2007, kdy převzali kontrolu nad nizozemskou společností Numico, informuje agentura Reuters. Francouzi, jimž se nyní tolik nedaří v Rusku a Brazílii – kvůli jejich hlubokému hospodářskému útlumu –, se tak snaží posílit pozici na jiných velkých trzích. Proto za jednu akcii americké společnosti nabízejí 56,25 dolaru, o 24 procent více, než činil její kurz za posledních 30 obchodních dnů.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama