reklama
reklama
7. 6. 2016 | poslední aktualizace: 7. 6. 2016  14:06

Ivan Hodač předsedou správní rady Aspen Institute Prague

Správní rada Aspen Institute Prague (AIP) zvolila svého dosavadního místopředsedu Ivana Hodače novým předsedou a poděkovala za činnost ve funkci předsedy odstupujícímu Michaelu Žantovskému.
-rkp
Čtěte více o: personálie | předseda
Ivan Hodač
Ivan Hodač
autor: Matěj Stránský

Ivan Hodač je jedním ze zakladatelů Aspen Institute Prague. Dříve byl tajemníkem Asociace evropských výrobců automobilů (2001-2013), v současnosti působí jako poradce správní rady této asociace. Byl rovněž šéfem kanceláře Time Warner Corporate pro Evropu. Financial Times Hodače označili jako jednu ze třiceti nejvlivnějších osobností bruselské politiky.

Ivan Hodač se narodil v Praze, kde studoval strojní inženýrství. Studium uzavřel na University of Copenhagen a College of Europe v Brugách.

 „Chci plynule navázat na práci Michaela Žantovského v čele Aspen Institute Prague, protože byla smysluplná a především, její výsledek můžeme vidět právě v existenci této obecně prospěšné společnosti. Aspen má být i do budoucna platformou pro diskuzi lidí různých myšlenkových proudů, která je tak potřebná pro udržení demokratických hodnot společnosti a zároveň sítí propojující lidi z byznysu, politiky a neziskového sektoru, kteří usilují o rozvoj společnosti. Chci, aby Aspen podpořil spolupráci ve střední Evropě, do které by měl rozšířit své působení, a posiloval aspenskou síť intenzivnější spoluprací s dalšími Aspeny po celém světě,“ uvádí Ivan Hodač, nově zvolený předseda správní rady AIP.

„Od roku 2012 se pražskému Aspen Institute podařilo ujít pěkný kus cesty a jsem rád, že jsem mohl být u jeho vzniku. Za tu dobu se kolem Aspenu shromáždila celá řada zajímavých lidí, kteří mají chuť posouvat věci kupředu. Věřím, že je to směr, kterým se má Aspen ubírat a osobně jej v tom budu podporovat. Ivanovi pak budu držet palce, aby práce i nadále šla od ruky a aspenská síť rostla,“ uvádí Michael Žantovský.

 

Aspen Instute Prague je obecně prospěšná společnost, která je středoevropským partnerem globální sítě Aspen Institute. Slouží jako neideologická platforma, kde se mohou setkávat představitelé politiky, neziskového sektoru, byznysu a také osobnosti z oblasti umění, sportu či vědy. Cílem Aspen Institute Prague je rozvíjet mezioborovou spolupráci a podporovat středoevropské lídry z různých sektorů v jejich osobním a profesním vývoji.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama