reklama
reklama
30. 5. 2016 | poslední aktualizace: 30. 5. 2016  09:01

72 procent rodičů má obavy poslat své děti na jazykové kurzy do zahraničí

Až o padesát procent klesl zájem oproti loňsku o jazykové kurzy v zahraničí pro děti od 12 do 17 let. Naopak o dvacet procent více rodičů by uvítalo jazykový kurz ve městě. To jsou zjištění bleskového průzkumu, který provedla vzdělávací společnost TUTOR mezi svými klienty.
-rkp
Čtěte více o: studium | jazykový kurz | jazyky | děti
Studenti, studium v zahraničí, studium jazyků, ilustrace
Studenti, studium v zahraničí, studium jazyků, ilustrace
autor: archiv

„Více než 80 procent z tisíce dotázaných dále odpovědělo, že by uvítalo takový jazykový kurz, který by simuloval prostředí jako v zahraničí, ale byl by v České republice, většina z nich se totiž bojí posílat děti do zahraničí. A proto jsme připravili na letní prázdniny týdenní jazykové kurzy plné zážitků, které rozmluví každého,“ uvedla ředitelka společnosti Tutor Martina Šmídová.

Výhodou letních intenzivních kurzů je nenahraditelná simulace cizojazyčného prostředí bez nutnosti vycestovat, přirozené zlepšení cizího jazyka zážitkovou formou a prohloubení znalostí, načerpání nových dovedností a zkušeností. Kurzy pro děti od 12 do 14 a od 15 do 17 let s celodenním programem vedou profesionální lektoři. Dopoledne se děti učí cizí jazyk interaktivní a zábavnou formou, na odpoledne je pro ně připravený zajímavý program. Celý den mluví pouze v anglickém, německém nebo francouzském jazyce.

„Chtěli jsme vyjít vstříc rodičům, kteří uvítali, že děti zůstanou doma a zároveň o ně bude postaráno po celý den. Většina z nich, více než 72 procent, uvedla v dotaznících, že kvůli aktuální bezpečnostní situaci děti na zahraniční kurz nepustí. Podle dosavadního zájmu se ukazuje, že jsme se našimi letními kurzy trefili rodičům přímo do noty,“ konstatovala Martina Šmídová.

Letní jazykové kurzy zahrnují 20 hodin výuky a 30 hodin doprovodného programu v cizím jazyce. Studenti se například projedou parníkem, historickou tramvají, navštíví lanové centrum a bobovou dráhu. „Po celé léto se o všechny studenty budou starat naši nejlepší lektoři. Z kurzů jsou nadšeni, sami stále přicházejí s nápady na aktivity, které by se ještě mohly do výuky zařadit,“ dodala ředitelka Šmídová.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama