reklama
reklama
22. 5. 2016 | poslední aktualizace: 22. 5. 2016  18:04

Lidé chtějí bydlet bezpečněji. Investují do nových dveří, kamer i čidel, shodují se developeři

Nejčastějšími požadavky jsou bezpečnější dveře, kamerový systém ve společných prostorách nebo bezpečnostní fólie do oken. Přibývá také bezpečnostních čidel, která majiteli nahlásí přítomnost cizí osoby v bytě na mobilní telefon. Podle ředitele Ekospolu Evžena Korce si za vyšší bezpečnostní třídu často připlácejí i zájemci o standardní byty.
ČTK
ČTK
Čtěte více o: bezpečnost | FINEP | EKOSPOL a.s. | dveře | kamera
Lidé za bezpečnostní prvky připlácejí čím dál více - Ilustrační foto.
Lidé za bezpečnostní prvky připlácejí čím dál více - Ilustrační foto.
autor: archiv HN

Mezi kupujícími roste zájem o bezpečnější bydlení. Potvrzují to developeři, které ČTK oslovila. Nejčastějšími požadavky jsou bezpečnější dveře, kamerový systém ve společných prostorách nebo bezpečnostní fólie do oken. Přibývá také bezpečnostních čidel, která majiteli nahlásí přítomnost cizí osoby v bytě na mobilní telefon.

"Bezpečnost je jednou z hlavních otázek, kterou dnes lidé řeší v téměř každé situaci, bydlení nevyjímaje. Platí také, že čím vyšší standard a tím pádem cena, o to vyšší zabezpečení kupující vyžadují," uvedla mluvčí Central Group Marcela Fialková.

Standardem v exkluzivních lokalitách je podle ní například kamerový systém v suterénech a podzemních parkovištích nebo pohybová čidla ve všech bytech a garážích. "Samozřejmostí je také videotelefon a pancéřované vstupní dveře do bytů. Bezpečnost bytů v přízemí pak zvyšují soukromé předzahrádky nebo parapety minimálně v úrovni dvou metrů nad terénem," doplnila.

Podle ředitele Trigemy Marcela Sourala je bydlení v Praze hlavně mezi cizinci oblíbené kvůli tomu, že ho ve srovnání s řadou dalších evropských metropolí ho považují za bezpečnější. "Důraz na bezpečnost je ale jednou z priorit také pro domácí zájemce o bydlení a v poslední době se mírně zvyšuje. Proto nabízíme například kamerové systémy u jednotlivých vchodů a vjezdů, požární hlásiče ve společných chodbách a jednotlivých bytových jednotkách," sdělil. Podobně jako Central Group i Trigema nabízí ovládání bytu s pomocí napojení pohybových čidel, která majitelům v případě nepřítomnosti nahlásí pohyb cizí osoby v bytě na mobilní telefon.

Více než čtvrtina klientů Finepu si nechává dělat větší změny v elektroinstalaci právě kvůli zapojení kamerového nebo jiného bezpečnostního systému v podobě čidel. "U rodinných domů navíc vnímáme, že si klienti nechají dávat bezpečnostní fólie do oken. A v případě bytových domů, pokud se tak společenství vlastníků domluví, zavádějí kamerový bezpečnostní systém," dodal mluvčí Finep David Jirušek.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

Ekospol registruje hlavně zájem o odolné bezpečnostní dveře. "U všech bytů standardně nabízíme bezpečnostní dveře třetí třídy, které jsou odolné proti nejznámějším metodám násilného vniknutí. Luxusní byty vybavujeme rovnou dveřmi čtvrté třídy. A stále častěji se setkáváme s tím, že si za vyšší bezpečnostní třídu připlatí i klienti kupující standardní byt," uvedl generální ředitel Ekospolu Evžen Korec.

Zhruba 15 procent klientů Skanska Reality vyžaduje elektronický zabezpečovací systém nebo ochranné fólie na skla v oknech. "Součástí některých našich budov je systém generálního klíče. Vstupní dveře do svého bytového domu si někteří noví majitelé bytů otevírají pomocí kódu nebo čipu, díky čemuž je do značné míry eliminována nežádoucí přítomnost cizích osob," dodala generální ředitelka Skanska Reality Naďa Ptáčková.

Autoři: ČTK, hec
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama