reklama
reklama
12. 5. 2016 | poslední aktualizace: 12. 5. 2016  11:02

Monetě Money Bank klesl zisk o devět procent na 1,08 miliardy. Vklady klientů pokračovaly v růstu

Moneta Money Bank vykázala v prvním čtvrtletí letošního roku pokles zisku po zdanění o devět procent na 1,08 miliardy korun. O devět procent se snížily také provozní výnosy. Naopak vklady klientů pokračovaly v růstu. Monetu Money Bank vlastní společnost GE Capital International Holdings Limited, která nabídla v minulém týdnu 51 procent akcií banky na pražské burze.
ČTK
ČTK
Bance Moneta Money Bank ve čtvrtletí klesl zisk na 1,08 miliardy korun.
Bance Moneta Money Bank ve čtvrtletí klesl zisk na 1,08 miliardy korun.
autor: Moneta Money Bank

Moneta Money Bank, která se do konce dubna jmenovala GE Money Bank, v letošním 1. čtvrtletí vykázala pokles zisku po zdanění zhruba o devět procent na 1,08 miliardy korun. Provozní výnosy se meziročně snížily také o devět procent na 2,77 miliardy korun. Vyplývá to ze čtvrteční zprávy, kterou banka zveřejnila na svých internetových stránkách.

Vklady klientů v prvním čtvrtletí pokračovaly v růstu, ke konci března stouply na 111 miliard korun proti 108,7 miliardy na konci loňska. Úvěry klientům za první tři měsíce letoška naopak mírně klesly na 107,7 miliardy korun ze 108,4 miliardy ke konci loňského roku, uvedla banka.

"Celkově společnost reportovala relativně smíšené výsledky," uvedl analytik Patria Finance Václav Kmínek. Při pohledu na výsledky a komentáře managementu je podle něj patrné, že Moneta v prvním čtvrtletí nezaúčtovala platby ročního příspěvku do rezolučního fondu a fondu pojištění vkladů, což výrazně vylepšilo její nákladovost ve srovnání s Komerční bankou nebo Erste Bank. "Očekáváme tak spíše neutrální reakci trhu," dodal. Akcie banky rostly před 10.00 na pražské burze o dvě procenta na 74,45 koruny.

Moneta je v Česku šestou největší bankou, která má milion klientů. Ve zhruba 230 pobočkách zaměstnává více než 3000 lidí.

Monetu Money Bank vlastní společnost GE Capital International Holdings Limited, která nabídla v minulém týdnu 51 procent akcií banky na pražské burze. Souvisí to se záměrem amerického konglomerátu prodat banku do příštího roku a zaměřit se na průmyslovou činnost.

Autoři: ČTK, dap
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama