reklama
reklama
11. 5. 2016 | poslední aktualizace: 11. 5. 2016  19:07

Na burze už Moneta je, teď přijdou významné investice, říká šéf bývalé GE Money Spurný

Moneta Money Bank chystá modernizaci své pobočkové sítě a všech bankomatů. Strategie banky v období do konce roku 2018 počítá s digitalizací bankovních služeb. Třicet procent úvěrů chce prodávat online. GE si nechá zbývající menšinový podíl nejméně 180 dní od vstupu na burzu, časový horizont dokončení transakce je stále otevřený.
Olga Skalková
Olga Skalková
redaktorka

První vstup české banky na pražskou burzu se završil. S akciemi Moneta Money Bank, donedávna GE Money Bank, se obchoduje od pátku. Její šéf Tomáš Spurný nastínil strategii, která má bance pomoci obnovit růst a přesvědčit nové akcionáře, že se jim jejich investice vyplatila.

HN: Moneta dokončila vstup na burzu. Jaké jsou vaše další plány s bankou?

Máme strategii, která se skládá ze tří částí. V první řadě chceme být významným hráčem v úvěrování domácností. Cílem je dosáhnout v této oblasti pětinového podílu na trhu. V tom byla banka dobrá posledních dvacet let a není žádný důvod pro to, aby byl náš podíl nižší. Strategie počítá i s tím, že se staneme páteřní bankou pro podnikatele, živnostníky a svobodná povolání. Chceme samozřejmě zůstat i hlavní bankou pro zemědělce a návazné obory.

HN: Jak chcete tento plán v silně konkurenčním prostředí naplnit?

V naší strategii na další tři roky plánujeme významné investice. Třetina peněz půjde do digitalizace služeb. Budeme inovovat internetové i mobilní bankovnictví a zaměříme se na on-line prodej úvěrů. Ve třetí fázi bychom se chtěli stát významným hráčem na poli dalších produktů, jako je například pojištění nebo investování. V tom budeme spolupracovat se třetími stranami. Primárním cílem digitalizace je, abychom do konce roku 2018 prodávali alespoň 30 procent našich produktů přes internet.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama