reklama
reklama
2. 5. 2016 | poslední aktualizace: 2. 5. 2016  09:17

Jean-Marc Janaillac generálním ředitelem Air France-KLM

Novým generálním ředitelem letecké společnosti Air France-KLM byl jmenován Jean-Marc Janaillac. Ve funkci nahradí Alexandra de Juniaca, který rezignoval a společnost opustí nejpozději 31. července. Oznámila to v noci na dnešek správní rada aerolinek.
-rkp
Silueta - muž
Silueta - muž
autor: Shutterstock

Jean-Marc Janaillac (63) doposud působil ve funkci ředitele dopravní společnosti Transdev. Již koncem 80. let byl členem správní rady Air France a v 90. letech působil v aerolinkách AOM, které již v současnosti neexistují. Je absolventem elitní školy ENA a obchodní školy HEC.

Jmenování nového ředitele aerolinek se očekávalo v úterý. Správní rada se ale nakonec sešla o dva dny dříve, než bylo plánováno, protože do médií unikly zprávy o jmenování.

Dosavadní šéf letecké společnosti Air France-KLM Alexandre De Juniac (53) oznámil svůj překvapivý odchod minulý měsíc s tím, že přechází do čela Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA). Dodal, že dosáhl svého cíle, tedy dostat aerolinky do zisku a snížit dluh, přestože má ještě tři roky do konce svého mandátu. De Juniac se zasloužil o restrukturalizaci Air France-KLM, aniž by se z velké části dostal do většího konfliktu s mocnými odbory.

Generálním ředitelem francouzské části Air France zůstane Frédéric Gagey.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama