reklama
reklama
15. 4. 2016 | poslední aktualizace: 15. 4. 2016  07:50

Masarykova univerzita plánuje založit soukromou vysokou školu. Studenti by část studia trávili přímo ve firmách

Masarykova univerzita chce založit soukromou vysokou školu zaměřenou na propojení studia s praxí. Podílet se na ní budou i zaměstnavatelé sdružení v Regionální hospodářské komoře Brno. Vzdělávat se tam budou hlavně bakaláři, začít by měli s obory, jako je kybernetická bezpečnost, IT či zahraniční obchod, jedná se i o zubařích.
Markéta Hronová
Markéta Hronová
redaktorka

Dva dny budou studenti chodit na přednášky a tři dny do práce. Rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek plánuje úplně nový koncept vysoké školy v Česku. Soukromou pobočku Masarykovy univerzity chtějí založit společně s brněnskou hospodářskou komorou jako zástupkyní místních firem a zaměstnavatelů.

Dceřiná vysoká škola by se specializovala především na bakalářské studium a na maximální propojení s praxí. Nabízela by nové specializace, o které mají zájem podnikatelé, i ty, jež na pracovním trhu chybí. "Zatím jsme uvažovali o oborech na pomezí informačních technologií a ekonomie, případně práva, jako je kybernetická bezpečnost. Ale vedeme seriózní debatu o tom, zda je možné se pokusit i o zdravotnické obory, například vzdělávání stomatologů," popisuje Bek.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama