reklama
reklama
10. 3. 2016 | poslední aktualizace: 10. 3. 2016  10:20

Bankéř Pavel Kysilka jde do dozorčích rad ČMZRB a ČEB

V dozorčích radách Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) a České exportní banky (ČEB) zasedne významný bankéř Pavel Kysilka. V devadesátých letech pracoval jako viceguvernér České národní banky a později zastával vysoké manažerské funkce v České spořitelně. Ministerstvo financí informovalo, že nominaci již schválil vládní výbor pro personální nominace a Kysilka obdržel i souhlas České národní banky.
-rkp
Pavel Kysilka nastupuje do dozorčích rad ČMZRB a ČEB
Pavel Kysilka nastupuje do dozorčích rad ČMZRB a ČEB
autor: HN – Lukáš Bíba

Pavel Kysilka (57) vedl Českou spořitelnu od ledna 2011 do konce loňského roku. V 90. letech zastával různé funkce až po post výkonného guvernéra v ČNB, kde také řídil rozdělení československé měny v roce 1993. Jako expert Mezinárodního měnového fondu (MMF) se ve druhé polovině 90. let podílel na zavedení národních měn v řadě východoevropských zemí.

"Oceňuji, že se Kysilka rozhodl funkce přijmout, je v tom určitě také kus osobní odvahy," uvedl ministr financí Andrej Babiš.

"Na nabídku účasti v dozorčích radách jsem se rozhodl kývnout, protože ji považuji za profesně zajímavou výzvu a příležitost pomoci pozitivním změnám. Očekávám diskuzi o systémových změnách, základem je jasná strategie obou institucí. V případě ČEB je to diskuze o roli banky v systému exportního financování a v souvislosti s ČMZRB její transformace do podoby centrálního správce finančních nástrojů a národní rozvojové banky," komentoval nominaci Pavel Kysilka.

ČEB je specializovaná bankovní instituce, která financuje vývozní úvěry a poskytuje další služby související s vývozem. Zejména po problematických úvěrech poskytnutých za minulého vedení banky, je nutný větší dohled nad touto institucí i vize jejího dalšího směřování.

ČMZRB financuje aktivitu malých a středním podnikatelům. Těm nabízí bankovní záruky, zvýhodněné úvěry a navazující bankovní služby. Nyní se připravuje projekt transformace banky.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama