reklama
reklama
23. 2. 2016 | poslední aktualizace: 23. 2. 2016  13:33

Zisk Danone loni stoupl na 35 miliard korun. Firmě rostl prodej balených vod i dětských výživ

Francouzskému Danone vzrostl meziročně zisk o 14,6 procenta. Největší růst příjmů zaznamenaly divize balených vod a dětské výživy. Pro letošní rok jsou však očekávání nestabilní, a to hlavně kvůli nejistotě na čínském, ruském a brazilském trhu.
ČTK
ČTK
Čtěte více o: výsledky firem | Danone | zisk
Danone
Danone
autor: Shutterstock

Francouzské potravinářské společnosti Danone vzrostl v loňském roce čistý zisk o 14,6 procenta na 1,28 miliardy eur (34,6 miliardy korun). Růst podpořil hlavně vyšší prodej čerstvých mléčných produktů a balené vody. Firma, která je největším výrobcem jogurtů na světě, to uvedla v prohlášení.

Jogurty pro děti budou méně sladké. Po výzvě Bruselu musí mlékaři omezit cukr, tuk i sůl - čtěte ZDE

Tržby bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů se loni zvýšily o 4,4 procenta na 22,41 miliardy eur, což byl nejpomalejší růst za šest let. Tržby z prodeje mléčných produktů, jako jogurtů Activia či jogurtových nápojů Actimel, se zvýšily o 0,6 procenta a na celkových tržbách měly více než poloviční podíl. Tržby z prodeje divize balené vody, kam patří značka Evian, stouply o 7,1 procenta a dětské a speciální výživy o 9,8 procenta.

V letošním roce však firma očekává nestabilní a nejisté hospodářské podmínky a varovala před obtížemi na některých trzích, jako je Čína, Rusko a Brazílie. Za celý letošní rok však opět očekává zlepšení zisku i tržeb. Tržby bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů se mají zvýšit o tři až pět procent, napsala agentura Reuters.

Autoři: ČTK, vku
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama