reklama
reklama
11. 2. 2016 | poslední aktualizace: 11. 2. 2016  18:00

Jiří Kunert jmenován viceprezidentem České bankovní asociace (ČBA)

Česká bankovní asociace má od února nového viceprezidenta. Stal se jím Jiří Kunert, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit bank Czech Republic and Slovakia. Ve funkci nahradil Pavla Kysilku, který po pěti letech opouští vedení asociace.
-rkp
Čtěte více o: personálie | bankovnictví
Jiří Kunert, viceprezident České bankovní asociace (ČBA)
Jiří Kunert, viceprezident České bankovní asociace (ČBA)
autor: archiv

Jiří Kunert (63) se v bankovnictví pohybuje celou svoji profesní kariéru, a to více než 40 let. Je jedním ze zakladatelů České bankovní asociace, ve které mnoho let působil střídavě jako prezident nebo viceprezident, v posledních letech pak jako řadový člen prezidia.

„Stabilní a výkonný bankovní sektor je jednou z hlavních konkurenčních výhod české ekonomiky. Máme před sebou mnoho výzev, ať už jde o pokračující digitalizaci bankovního sektoru, narůstající konkurenci na finančním trhu nebo vstřebání velkých změn regulatorního prostředí. Pevně věřím, že tyto změny úspěšně zvládneme. Společným cílem nás všech je bankovní sektor dále rozvíjet, kvalitně obsluhovat zákazníky i podporovat českou ekonomiku tak, aby mohla dobře růst,“ uvedl ke svému jmenování Jiří Kunert.

Vystudoval vysokou školu ekonomickou v Praze, obor finance a úvěr.

Jiří Kunert se zajímá o literaturu, kinematografii či malířství. Rád sportuje a relaxuje při poslouchání vážné hudby.

 

Další změny v prezidiu České bankovní asociace

Pavla Kysilku, který odešel z vedení České spořitelny a zároveň z prezidia České bankovní asociace, nahradil Tomáš Salomon, nynější předseda představenstva. Druhá změna se uskutečnila u GE Money Bank, kde Seana Morriseye vystřídal Tomáš Spurný, nový generální ředitel a předseda představenstva.

 

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama