reklama
reklama
25. 1. 2016 | poslední aktualizace: 25. 1. 2016  08:00

Ralf Sacht povede slovenskou divizi automobilky Volkswagen

Slovenskou divizi německé automobilky Volkswagen povede od února Ralf Sacht. Na postu předsedy představenstva společnosti Volkswagen Slovakia nahradí Albrechta Reimolda, který nastupuje do vedení značky Porsche.
-rkp
Ralf Sacht, ředitel slovenské divize automobilky Volkswagen
Ralf Sacht, ředitel slovenské divize automobilky Volkswagen
autor: Volkswagen Slovakia

Ralf Sacht (52) doposud vedl předsériové centrum značky Volkswagen. Od roku 2010 měl na starosti řízení náběhů nových vozů značky Volkswagen a dalších koncernových značek na celosvětové úrovni.

Kariéru začal v roce 1984 jako pracovník montáže vozů Volkswagenu ve Wolfsburgu. Během kariéry působil v různých řídících pozicích. Od roku 2003 vedl pilotní halu Volkswagen Slovakia v Bratislavě, která slouží k výrobě prototypů.

Ve funkci nahradí dosavadního šéfa Albrechta Reimolda. Ten od února tohoto roku nastupuje na pozici člena představenstva pro produkci a logistiku značky Porsche.

Ralf Sacht je ženatý, má dvě děti a jedno vnouče.

 

 

Volkswagen na Slovensku vyrábí sportovně-užitková vozidla Audi Q7, automobily Volkswagen Touareg a části vozu Porsche Cayenne, jehož celou produkci slovenská divize automobilky převezme v příštím roce. Do výrobního portfolia továrny patří také malé automobily Škoda Citigo, Seat Mii a Volkswagen up!, které jsou postaveny na stejné platformě. Letos začne slovenská divize automobilky vyrábět karoserie pro SUV Bentley Bentayga.

Volkswagen v uplynulých letech zahájil rozsáhlé investice na Slovensku. V minulém roce začal s výstavbou nové montážní haly za více než 300 milionů eur (8,1 miliardy Kč) a také karosárny za půl miliardy eur. Loni v květnu zase slovenská továrna automobilky spustila výrobu v další karosárně, do které investovala 600 milionů eur (přes 16 miliard korun).

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama