reklama
reklama
29. 12. 2015 | poslední aktualizace: 29. 12. 2015  15:14

Chceme další rok intervencí, vzkazují centrální bance průmyslové firmy. Bojí se posílení koruny

České průmyslové firmy se bojí konce intervencí ČNB a chtěly by spíše jejich pokračování, ukazuje průzkum Svazu průmyslu. Více než polovina z nich se obává výrazného posílení koruny okamžitě po ukončení intervencí. Každá čtvrtá firma pak žádá, aby intervence pokračovaly, naopak jen necelá desetina chce jejich neoddalované ukončení.
Roman Šitner
Roman Šitner
redaktor

Tuzemské průmyslové firmy se obávají konce intervencí proti koruně a uvítaly by jejich pokračování. Vyplývá to z výsledků průzkumu Svazu průmyslu, který provedl mezi svými členy. Podniky se nyní méně zajišťují proti kurzovým výkyvům. Spoléhají na to, že Česká národní banka v rámci probíhajícího režimu intervencí zabrání posílení koruny pod hranici 27 korun za euro.

Naprostá většina firem, konkrétně 94 procent, proto sleduje každý výrok zástupců centrální banky a snaží se odhadnout, kdy kurzový závazek skončí, a tedy i kdy může začít posilování koruny. Právě to budí největší obavy. Na rok 2017 se zajišťuje proti výkyvům kurzu o čtvrtinu více firem než na rok 2016.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
Newsletter  
reklama
reklama
reklama