reklama
reklama
4. 12. 2015 | poslední aktualizace: 4. 12. 2015  16:10

Pavel Březina zvolen do čela skupiny COOP

Do čela Svazu českých a moravských spotřebních družstev (skupina COOP) byl nově zvolen Pavel Březina, který tak střídá dlouholetého předsedu Zdeňka Juračku, jenž rovněž působí coby představitel Asociace českého tradičního obchodu a i nadále zůstává podporovatelem tuzemských maloobchodníků.
-rkp
Silueta - muž
Silueta - muž
autor: Shutterstock

Pavel Březina (35) je předsedou spotřebního družstva v Rakovníku a řadu let působil také v rámci nákupní centrály COOP Centrum.

„Hodlám se ve své činnosti soustředit na propagaci spotřebních družstev coby významného tuzemského prodejce potravin, provozujících největší síť prodejen v České republice. Chci posílit pozici značky COOP na trhu, stejně jako tomu je jinde v Evropě, kde jsou rovněž spotřební družstva, vlastněna obyvateli daných států a navíc podporována i vládami jednotlivých zemí. Spotřební družstva zajišťují dostupnost služeb v regionech po celé republice a jsou ochotna provozovat prodejny i v lokalitách, které nejsou pro zahraniční řetězce zajímavé," říká Ing. Březina.

Svaz českých a moravských spotřebních družstev (Skupina COOP) sdružuje 48 spotřebních družstev, která provozují dohromady téměř 2 900 prodejen s celkovou prodejní plochou okolo 350 tisíc m2 a zaměstnávají na 14 000 lidí. V roce 2014 vykázala česká a moravská spotřební družstva obrat v hodnotě přes 27 mld. Kč. Počet členů družstev je cca 150 000.

Členská družstva vystupují pod společnou značkou COOP, která je tak největší sítí prodejen potravin v České republice. Více než 400 prodejen potravin je začleněno do maloobchodních řetězců COOP TUTY, COOP TIP, COOP TERNO, COOP DISKONT a COOP STAVEBNINY. Kromě obchodní činnosti provozuje SČMSD také 10 středních odborných škol, manažerský institut, nebo půjčovnu automobilů pod značkou Europcar. Oblíbený je rovněž mobilní virtuální operátor COOP Mobil.

 

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama