reklama
reklama
3. 12. 2015 | poslední aktualizace: 3. 12. 2015  08:00

Lenka Kovačovská náměstkyní pro energetiku Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO)

Novou náměstkyní na ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) odpovědnou za energetiku je ode Lenka Kovačovská. Na pozici vystřídala Pavla Šolce, který ke konci října skončil z osobních důvodů ve funkci.
rkp
Lenka Kovačovská, náměstkyně pro energetiku Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO)
Lenka Kovačovská, náměstkyně pro energetiku Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO)
autor: archiv

Lenka Kovačovská dosud na MPO působila v pozici ředitelky odboru strategie a mezinárodní spolupráce v energetice. Po odchodu Pavla Šolce z funkce byla vedením sekce energetiky pověřena, plnohodnotný mandát získala až dnes.

„Lenka Kovačovská byla vybrána na základě výběrového řízení vypsaného v souvislosti se zaváděním služebního zákona a zaujme tak místo uvolněné po Pavlu Šolcovi. Jako ředitelka odboru strategie a mezinárodní spolupráce v energetice se podílela na přípravě nedávno schválených klíčových strategických dokumentů," uvedl mluvčí MPO František Kotrba.

Lenka Kovačovská v letech 2007-2013 působila ve společnosti ČEPS, v útvaru zabývajícím se strategií. Od roku 2013 pracuje na Ministerstvu průmyslu a obchodu, kde měla na starosti především Státní energetickou koncepci. Od roku 2014 rovněž koordinovala za MPO mezinárodní spolupráci v oblasti energetiky.

Vedle toho přednáší problematiku trhů energetických komodit na VŠE v Praze.

Je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze.

 

Vláda letos po mnohaletém úsilí schválila Státní energetickou koncepci, která určuje směr, jakým se vydá česká energetika v nadcházejících desetiletích. Kromě toho schválila i Národní akční plán rozvoje jaderné energetiky, podle něhož je z pohledu státu žádoucí neodkladně zahájit přípravu výstavby jednoho jaderného bloku v elektrárně Dukovany a jednoho bloku v elektrárně Temelín.

Ministerstvo průmyslu má celkem osm náměstků. Na základě výběrových řízení, která ukládá služební zákon, byli ve funkcích dosud potvrzeni tři. Nový mandát dosud získali náměstek správní sekce Jiří Havlíček, náměstek pro stavebnictví a primární suroviny Jiří Koliba a náměstkyně pro majetkové účasti Pavla Sluková.

Autoři: rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama