reklama
reklama
12. 11. 2015 | poslední aktualizace: 12. 11. 2015  10:56

Johann Jungwirth přichází z Applu do čela nové digitální divize společnosti Volkswagen

Německá automobilová skupina Volkswagen jmenovala šéfem nové divize digitální strategie Johanna Jungwirtha. Tento německý inženýr do automobilky přechází z americké technologické společnosti Apple.
-rkp
Johann Jungwirth, ředitel divize digitální strategie skupiny Volkswagen
Johann Jungwirth, ředitel divize digitální strategie skupiny Volkswagen
autor: archiv

Johann Jungwirth (42) před příchodem do koncernu VW vedl ve společnosti Apple od loňského září divizi Mac Systems Engineering, kde byl s největší pravděpodobností pověřen vývojem elektrického automobilu.

Předtím pracoval 17 let pro německou automobilku Daimler. V posledních letech byl šéfem výzkumné laboratoře značky Mercedes-Benz v Silicon Valley a vedl vývoj samořiditelného vozu.

„S touto novou divizí a Jungwirthem v jejím čele si hodlá Volkswagen posílit pozici na poli digitalizace, která je pro automobilový průmysl velmi důležitou budoucí oblastí,“ uvedla podle agentury Reuters společnost.

Volkswagen zakládá divizi digitalizace v době, kdy musí čelit největšímu skandálu ve své historii. Firma v září přiznala, že do zhruba 11 milionů vozů s naftovými motory po celém světě instalovala software umožňující manipulovat s emisemi.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama