reklama
reklama
14. 9. 2015 | poslední aktualizace: 14. 9. 2015  10:06

Tacumi Kimišima jmenován novým šéfem výrobce her Nintendo

Přední japonský výrobce videoher Nintendo jmenoval novým šéfem firmy dosavadního výkonného ředitele Tacumiho Kimišimu. Nahradí prezidenta a generálního ředitele Satoru Iwatu, který zemřel v červenci na rakovinu.
-rkp
Satoru Iwata, zesnulý prezident a generální ředitel společnosti Nintendo
Satoru Iwata, zesnulý prezident a generální ředitel společnosti Nintendo
autor: archiv

Tacumi Kimišima (65) působil v minulosti v bankovním sektoru. V Nintendu zodpovídal za několik divizí, šéfoval na příklad aktivitám firmy ve Spojených státech a byl personálním ředitelem.

Nové funkce se oficiálně ujme 16. září. Podle analytiků před ním stojí především otázka, jak se vyhnout poklesu prodeje tradičních herních konzolí, a zároveň pokračovat v expanzi v segmentu her pro mobilní zařízení. Nintendo se vstupu na tento trh roky bránilo. Satoru Iwata se pro něj rozhodl teprve několik měsíců před svou smrtí.

Nintendo je průkopníkem herních strojů od 80. let a tvůrcem populárního kapesního přístroje Game Boy. Jejími hlavními konkurenty jsou konzole PlayStation od společnosti Sony a Xbox od amerického Microsoftu. Oba rivalové nastoupili na trh on-line her a hraní na mobilních zařízeních podstatně dříve než Nintendo.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama