reklama
reklama
10. 9. 2015 | poslední aktualizace: 10. 9. 2015  15:02

Pošta do deseti let propustí 3400 zaměstnanců

Česká pošta by měla v souvislosti s převodem dvou třetin svých poboček na partnery propustit téměř 3400 zaměstnanců, což je více než desetina ze stávajících necelých 32.000 pracovníků. Z toho 1350 lidí dostane přímo výpověď. Vyplývá to z informací ministerstva vnitra.
ČTK
ČTK
Čtěte více o: propouštění | Česká pošta
Pobočky České pošty mají v budoucnu provozovat soukromníci.
Pobočky České pošty mají v budoucnu provozovat soukromníci.
autor: HN – René Volfík

"Celkové číslo 3370 je stav, kterého se projekt dotkne. Neznamená to ale, že dojde k propuštění. Řada lidí najde uplatnění u smluvních partnerů, řada lidí najde jinou pozici na poště nebo přirozeně odejde do důchodu," řekl dnes ČTK mluvčí pošty Matyáš Vitík.

V rámci projektu Pošta Partner by mělo 2526 pošt z celkem 3200 stávajících poboček přejít pod jiné provozovatele, například obecní úřady nebo obchodníky. Podle dnešní Mladé fronty Dnes by u smluvních stran mělo najít uplatnění asi 15 procent z odcházejících zaměstnanců.

Projekt Pošta Partner má poště ušetřit ročně několik set milionů korun. Podnik v současnosti provozuje více než 1000 ztrátových poboček. Loni hospodařila se ziskem před zdaněním 241 milionů korun, což je meziroční pokles o pětinu, letos počítá s 50 miliony Kč.

Autoři: ČTK, -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama