reklama
reklama
10. 9. 2015 | poslední aktualizace: 10. 9. 2015  11:03

Škoda Auto řeší problém, zaměstnanci odmítají další směny

Na novou Škodu Octavii se čeká až 15 týdnů, zaměstnanci Škody Auto však odmítají další směny. Odbory to odůvodňují zachováním zdraví a pohody zaměstnanců.
ČTK
ČTK
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto
autor: Škoda Auto

Nová Škoda Octavia je na trhu dva roky a je nejprodávanějším vozem firmy v České republice. Společnost požadovala po zaměstnancích, aby chodili do práce i v sobotu dopoledne. Několik takových mimořádných směn odbory odmítly v létě a nyní dvě v září. Uvádí to dnešní vydání týdeníku odborů Škodovácký odborář.

Podle letošních údajů se do srpna prodalo v ČR z nových aut nejvíce octavií, a to téměř 16.000 vozů. Loni jich automobilka prodala 389.300, podle dosavadních údajů by jich letos mohlo být ještě více.

Předseda odborů Jaroslav Povšík v týdeníku uvedl, že se ve výrobě octavií zatím zaměstnanci sobotního provozu obávat nemusejí, ale do budoucna bude třeba najít nějaký kompromis. Jednou z možností je zavedení vícesměnných modelů, které by znamenaly zvýšení počtu zaměstnanců a výrobu po celou sobotu, zaměstnanci by podle týdeníku ale přišli o volné víkendy.

Předseda představenstva Škody odpovědný za výrobu Michael Oeljeklaus týdeníku řekl, že dříve než se začne s odbory bavit o vícesměnných systémech, mělo by se začít úvahami o dobrovolných směnách navíc, kterými by firma pokryla požadavky zákazníků.

Škoda Auto loni zvýšila zisk o 46 procent na 665 milionů eur, tedy na 18,4 miliardy korun. Zákazníkům dodala rekordní počet 1,037 milionu vozů, což je meziroční nárůst téměř 13 procent.

Autoři: ČTK, -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama