reklama
reklama
3. 9. 2015 | poslední aktualizace: 3. 9. 2015  10:15
Lego rozšiřuje kladenské modelářské centrum

Kladenské Lego hledá zaměstnance na technické pozice, potřebuje operátory i modeláře

Závod Lego v Kladně stále nabírá nové pracovníky, potřebuje operátory výroby, inženýry, techniky i modeláře. Do konce roku přijme minimálně desítky zaměstnanců. Letos už jich Lego přijalo přes 150. Lego v Kladně nyní zaměstnává zhruba 2000 lidí.
-rkp
Lego figurky, ilustrační foto
Lego figurky, ilustrační foto
autor: Shutterstock

Dánská společnost Lego v prvním pololetí zvýšila čistý zisk o více než 30 procent na téměř 3,6 miliardy dánských korun. Kladenská továrna je jedním ze čtyř výrobních závodů, vedle ní jsou ještě továrny v Dánsku, Maďarsku a Mexiku. V Kladně se figurky dekorují, kompletují se zde menší díly a balí se. Kladenská pobočka je na okraji města v průmyslové zóně Kladno - Jih.

S nedostatkem vhodných uchazečů o práci se podle mluvčí společnost v Kladně nepotýká a nabízené pozice se jí daří obsadit. „Z kandidátů si velmi pečlivě vybíráme, proto může obsazení některých specifických technických pozic trvat delší dobu,“ uvedla mluvčí společnosti Lego v ČR Daniela Swart. Náročné podle ní bude ale najít více než 50 nových modelářů, které chce Lego zaměstnat ještě do konce roku. „Kandidáti musí splňovat požadavky, jako je schopnost myslet ve třech rozměrech a důvěrně znát fyzické vlastnosti kostek,“ uvedl ředitel výroby a vývoje Lego modelů Morten Hyldebjerg Hansen. Vedle toho musí být modeláři manuálně šikovní, vnímaví k detailům a pečliví. Kvalifikace, která by zaručila dobrého modeláře, neexistuje. „Nicméně zaznamenáváme, že je o tato pracovní místa zájem,“ dodala Swart.

V Kladně má Lego největší modelářské centrum, jedno menší je v USA. „V současnosti centrum zaměstnává přibližně 300 zaměstnanců, z toho 120 pracovníků v oblasti vývoje modelů a 180 pracovníků se věnuje jejich výrobě a skladování,“ uvedla Swart. Další modeláře plánuje Lego přijímat i v dalších letech.

Dánská skupina Lego Group je třetím největším světovým výrobcem hraček, své závody má ve 130 zemích a zaměstnává přes 12.200 lidí.

 

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama