reklama
reklama
2. 9. 2015 | poslední aktualizace: 2. 9. 2015  16:10

Doc. MUDr. Šárka Skorkovská, CSc. primářkou oční kliniky NeoVize

Na pozici primářky brněnské oční kliniky NeoVize nastoupila Doc. MUDr. Šárka Skorkovská, CSc., která patří k uznávaným očním mikrochirurgům se specializací na operace šedého zákalu, léčbu sítnice či na chirurgické odstraňování dioptrických vad. Oční chirurgii se věnuje už 25 let a provedla více než deset tisíc očních operací.
-rkp
Doc. MUDr. Šárka Skorkovská, CSc., primářka oční kliniky NeoVize
Doc. MUDr. Šárka Skorkovská, CSc., primářka oční kliniky NeoVize
autor: archiv

Doc. MUDr. Šárka Skorkovská, CSc vystudovala Fakultu všeobecného lékařství Univerzity J. E. Purkyně v Brně a působila na brněnské oční klinice Fakultní nemocnice u sv. Anny jako sekundární lékař a později jako odborný asistent oční kliniky Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně.  Od roku 1992 vedla elektrofyziologickou laboratoř oční kliniky FN u sv. Anny v Brně, která má dlouholetou tradici jako jedna z prvních laboratoří s touto specializací v Československu a střední Evropě. V roce 2009 získala titul docenta oftalmologie. V letech 2009 až 2015 působila jako primářka Evropské oční kliniky v Brně. Během své praxe absolvovala zahraniční stáže se zaměřením na chirurgii předního a zadního očního segmentu v Tübingenu, Mnichově a ve Vídni.

Specializuje se na operace šedého zákalu, refrakční chirurgii, operace glaukomu, oční traumatologii a operace strabismu u dospělých. V širokém spektru jejího odborného zájmu v oblasti oftalmologie je i diagnostika neurooftalmologických onemocnění, glaukomu a elektrofyziologické metody. Její bohatá publikační činnost zahrnuje třicet pět původních vědeckých prací, je spoluautorkou dvou monografií.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama