reklama
reklama
22. 6. 2015 | poslední aktualizace: 22. 6. 2015  09:35

Petr Holubec za rok skončí ve funkci šéfredaktora ČTK

Šéfredaktor ČTK Petr Holubec se po 25 letech rozhodl skončit ve funkci. Zpravodajství agentury bude řídit do konce dubna 2016. Od května téhož roku ji pak převezme generální ředitel Jiří Majstr, funkce se sloučí.
Petr Holubec, šéfredaktor ČTK
Petr Holubec, šéfredaktor ČTK
autor: archiv

Petr Holubec (66) v letech 1974 až 1976 působil v Uměleckoprůmyslovém muzeu a v Ústavu vzdělávání pracovníků ve stavebnictví. Od 1. května 1976 pracuje v ČTK jako redaktor. V roce 1990 byl spolupracovníky zvolen do funkce šéfredaktora. "Celý svůj profesní život jsem spojil s četkou. Nelituji toho, byl velmi bohatý. Moje spojení s agenturou už asi nelze nikdy zcela zrušit," řekl Petr Holubec. Po svém odchodu z čela ČTK by měl s radakcí i nadále spolupracovat ve volném režimu.

Petr Holubec vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze (1974), doktorát získal tamtéž v roce 1990.

Je ženatý, má jednoho syna a tři vnuky. K jeho zálibám patří renovace starého mobiliáře.

 

Jiří Majstr (57) je generálním ředitelem České tiskové kanceláře od června 2011. Funkční období ředitele ČTK je dle zákona šest let, nová volba se očekává na jaře 2017. Majstra zvolila Rada ČTK po rezignaci tehdejšího ředitele Milana Stibrala.

Ředitel Jiří Majstr je rozhodnut ověřit, zda ČTK nadále potřebuje, aby generální ředitel a šéfredaktor zpravodajství byly dvě různé osoby. V řadě evropských agentur je to člověk jeden. "Proto od 1. května obě funkce spojím a dávám si asi rok na to, abych ověřil, zda je takové spojení vhodné a výhodné," uvedl Majstr zaměstnancům.

 

ČTK, která byla založena v roce 1918 jako státní agentura, je od roku 1993 veřejnoprávní institucí. Je majetkově i hospodářsky oddělena od státu. Orgánem, jímž se uplatňuje právo veřejnosti na její kontrolu, je sedmičlenná Rada ČTK. Její členové jsou voleni Poslaneckou sněmovnou.

Autoři:
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama