reklama
reklama
17. 6. 2015 | poslední aktualizace: 17. 6. 2015  17:57
Softwarový gigant opuštějí tři vysocí manažeři

Z Microsoftu odcházejí Stephen Elop, bývalý CEO Nokie, Kirill Tatarinov, šéf Business Solutions, a Eric Rudder z Advanced Strategy

Z vrcholového manažmentu Microsoftu odcházejí tři vysocí manažeři. Mezi nimi je i bývalý generální ředitel Nokie Stephen Elop, který se vrátil do Microsoftu po loňské koupi výroby mobilních telefonů Nokia s Microsoftem. Firmu dále opouští Kirill Tatarinov, šéf divize Business Solutions a Eric Rudder, který byl zodpovědný za usnadňování vztahů ve firmě.
ČTK
ČTK
Šéf Nokie Stephen Elop (vlevo) a bývalý šéf Microsoftu Steve Ballmer. (Archivní foto)
Šéf Nokie Stephen Elop (vlevo) a bývalý šéf Microsoftu Steve Ballmer. (Archivní foto)
autor: AP

Generální ředitel Microsoftu Satya Nadella se rozhodl učinit velké změny ve svém vrcholovém manažerském týmu. Z firmy tak odcházejí tři vysocí manažeři, mimo jiné bývalý generální ředitel Nokie Stephen Elop, který se vrátil do Microsoftu po loňské koupi výroby mobilních telefonů Nokia s Microsoftem.

Elop býval šéfem divize Microsoft Office, než v roce 2010 přešel do Nokie. Po loňském návratu do Microsoftu dohlížel na divizi přístrojů, do které spadají telefony Nokia a tablety Surface. Kdysi se o něm spekulovalo i jako o možném nástupci bývalého generálního ředitele Microsoftu Steva Ballmera.

Z firmy dále podle CNN odchází Kirill Tatarinov, šéf divize Business Solutions, kterou předtím řídil současný ředitel Nadella. Třetím manažerem, který firmu opouští, je Eric Rudder. Ten dohlížel na tým "Advanced Strategy", který byl zodpovědný za usnadňování vztahů mezi různými týmy ve firmě. Tuto roli mu přidělil v roce 2013 Ballmer.

Aktivity odcházejících manažerů Nadella v rámci reorganiazce přesunul na jiné současné manažery. Ředitel divize operačních systémů Terry Myerson bude kromě Windows dohlížet nyní i na přístroje, tedy na divizi, kterou vedl Elop. Dohled nad aktivitami, které řídili Tatarinov a Rudder, budou mít nyní Scott Guthrie, šéf divize Cloud and Enterprise, a šéf divize aplikací a služeb Čchi Lu.

Změny jsou podle CNN částečně překvapením, zejména proto, že Tatarinov měl prominentní postavení na letošní dubnové vývojářské konferenci. Ani jednoho z nich však nejmenoval Nadella.

Autoři: ČTK, -mim
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama