reklama
reklama
17. 6. 2015 | poslední aktualizace: 17. 6. 2015  16:10

Petr Maxa ředitelem chomutovského dopravního podniku

Novým ředitelem Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova se stal Petr Maxa. Bývalý starosta Chlumce na Ústecku má za úkol připravit podnik na začlenění do integrovaného krajského dopravního systému.
-rkp
Petr Maxa,ředitel chomutovského dopravního podniku
Petr Maxa,ředitel chomutovského dopravního podniku
autor: archiv

Petr Maxa (44) pracoval v dopravních společnostech, podílel se na koncepci Integrovaného dopravního systému Ústeckého kraje a stál v čele radnice v Chlumci. Do funkce nastoupí 22. června.

Vedle přípravy na zapojení podniku do krajského dopravního systému patří mezi první úkoly nového ředitele zlepšení pohledu obyvatel na firmu a hledání nových výdělečných činností.

Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova obsluhuje trolejbusy a autobusy aglomeraci pod Krušnými horami, kde žije na 70.000 obyvatel. Podobně jako ostatní podniky se snažil v minulosti získat peníze na obnovu vozového parku, jehož průměrné stáří je zhruba osm let. Cestujícím slouží i vozidla vyrobená před 20 lety.

Akciovou společnost založila města v roce 1996. Chomutov drží 75,4 procenta akcí a Jirkov 24,6 procenta. Podnik zaměstnává na 250 lidí.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama