reklama
reklama
7. 5. 2015 | poslední aktualizace: 7. 5. 2015  10:13

Jan Šícha povede strategické plánování v Praze

Vítězem výběrového řízení na šéfa Sekce strategií a politik Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy se stal Jan Šícha, bývalý ředitel Českého centra v Mnichově, který dosud působil na Ministerstvu zahraničních věcí ČR.
Pražský magistrát, ilustrační foto
Pražský magistrát, ilustrační foto
autor: HN – Lukáš Bíba

Jan Šícha bude mít za úkol personálně konsolidovat sekci strategií IPR (Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy) a posílit komunikaci vznikající aktualizace Strategického plánu hl. m. Prahy a dalších strategických dokumentů. Ve své práci se chce zaměřit na zlepšení kvality života v Praze. Jan Šícha k tomu dodává: „Kulturní dědictví příštích generací vzniká dnes, a ve vedení Prahy je momentálně dost lidí, kteří si to uvědomují. Cílem by mělo být kompaktnější a zabydlené město, kde budou vítány, přijímány a chápány stavby dnešního Santiniho či dnešní Santiniové." 

 

Co dělá Sekce strategií a politik

Úkolem sekce je zpracovávání metropolitních strategických, koncepčních a analytických dokumentů, zejména pak zodpovídá za aktualizaci Strategického plánu hl. m. Prahy. Dále zpracovává a koordinuje přípravu strategických projektů města (např. koncepci holešovického Výstaviště), monitoruje a garantuje provázanost existujících a nově vznikajících plánů a strategií. Sekce strategií a politik dále zajišťuje analytické podklady pro tvorbu strategického nebo územního plánu a dalších dokumentů. Snaží se posilovat spolupráci s vysokými školami, výzkumnými institucemi a dalšími důležitými aktéry městského rozvoje.

Pětičlenná komise ve složení náměstek primátorky hl. m. Prahy pro územní rozvoj Matěj Stropnický, ředitel IPR Petr Hlaváček, ředitel Sekce prostorových informací Jiří Čtyroký, ředitelka Sekce detailu města Pavla Melková a vedoucí týmu participace Petr Návrat Jana Šíchu vybrala během tří zasedání 23., 25. a 31. března.

 

Autoři:
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama