reklama
reklama
6. 5. 2015 | poslední aktualizace: 6. 5. 2015  15:14

Kde je největší koncentrace nespolehlivých plátců DPH? V Plzeňském kraji

Po dvou letech existence eviduje registr plátců daně z přidané hodnoty 321 nespolehlivých plátců DPH, o 259 více než před rokem. Nejvíce z nich má sídlo v Praze a Jihomoravském kraji. Největší koncentraci problémových firem má ovšem Plzeňský kraj.
všm

Registr nespolehlivých plátců DPH vznikl jako opatření proti daňovým únikům a podvodům. Po dvou letech existence je v něm evidována 321 subjektů, což je o 259 více než před rokem. Nejvíce nespolehlivých plátců DPH má sídlo v Praze a Jihomoravském kraji. Více než polovina firem v registru má tržby do 10 milionů korun, nebo je neuvádí.

Mezi nespolehlivými plátci DPH je aktuálně 5 společností s ročními tržbami přes miliardu korun a poprvé v historii jeden skupinový nespolehlivý plátce DPH. Analýzu zveřejnila poradenská společnost Bisnode, která se zabývá poskytováním ekonomických informací o firmách.

"Počet nespolehlivých plátců DPH v posledních měsících prudce roste. Zdá se, že po delším náběhovém období, a také zpřísnění podmínek, registr začal plnit svoji funkci jako nástroj proti daňovým únikům," říká analytička Bisnode Petra Štěpánová s tím, že výrazně přibývají i společnosti s vysokými tržbami.

Chcete si přečíst celý článek?
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama