reklama
reklama
2. 4. 2015 | poslední aktualizace: 2. 4. 2015  16:30

Igor Vida generálním ředitelem Raiffeisenbank

Novým generálním ředitelem Raiffeisenbank se 1. dubna 2015 stal Igor Vida, který bude současně zastávat i pozici předsedy představenstva. Ve funkci nahradil Maria Drosce, který na základě vlastního rozhodnutí v bance skončil ke konci loňského roku.
-rkp
Igor Vida
Igor Vida
autor: archiv HN

Igor Vida (48) před nástupem do Raiffeisenbank působil jako generální ředitel a předseda představenstva slovenské Tatra banky patřící rovněž do skupiny Raiffeisen. Od roku 2009 byl také prezidentem Slovenské bankovní asociace.

Kariéru v Tatra bance zahájil v roce 1992 jako vedoucí oddělení peněžních a devizových trhů. Poté působil jako ředitel odboru treasury a investičního bankovnictví. V roce 1997 se stal členem představenstva Tatra banky a od roku 2007 pak zastával pozice generálního ředitele a předsedy představenstva.

Igor Vida vystudoval Elektrotechnickou fakultu Slovenské technické univerzity v Bratislavě a později také General Management Program na Harvard Business School. V minulosti byl mnohokrát oceněn za své manažerské dovednosti, a to např. titulem Manažer roku na Slovensku (časopis Trend, 2008), cenou HR Gold osobnost personálního managementu (2013) či oceněním nejrespektovanější CEO roku 2014 (Forbes a PwC).

Igor Vida je ženatý a má tři děti.

Autoři: -rkp
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama