reklama
reklama
18. 12. 2014 | poslední aktualizace: 18. 12. 2014  10:40

Petr Kříž jmenován prezidentem Federace evropských účetních

Petr Kříž, partner oddělení auditorských služeb PwC v České republice, byl 17. prosince členským shromážděním Federace evropských účetních (FEE) zvolen prezidentem FEE.
-rkp-
Petr Kříž, prezident Federace evropských účetních
Petr Kříž, prezident Federace evropských účetních
autor: archiv

Petr Kříž (52) dosud působil jako vedoucí partner sektoru finančních služeb společnosti PwC v České republice. V letech 2001 až 2004 byl prezidentem Komory auditorů. Je rovněž členem správní rady Univerzity Karlovy a vědecké rady Fakulty financí a účetnictví VŠE. Dlouhodobě se věnuje především oblastem korporátního výkaznictví, finančních nástrojů, auditu finančních institucí a finančním trhům a jejich regulaci.

Toto jmenování je velkým oceněním nejen pro mě, ale potvrzuje také význam a úroveň české auditorské profese a její vnímání v Evropě. Během mého dvouletého funkčního období bude korporátní výkaznictví a auditorská činnost procházet velkými změnami jak vlivem nové regulace, tak i vlivem technologických změn a vývoje trhu. Tyto inovace jsou nevyhnutelné, vždy však zůstane potřeba poskytovat finančním trhům i veřejnosti relevantní informace, na které se jejich uživatelé mohou spolehnout,“ řekl Petr Kříž.

Autoři: -rkp-
reklama
reklama

Zjednodušené vyhledávání pracovních pozic

Vyhledávání připravujeme
ve spolupráci s LMC
reklama
Nejčtenější články  
reklama
reklama
reklama